Inżynierom projektującym motocykle oraz samochody, oprócz wyróżniającego się wyglądu, zawsze chodziło o jedno: pokonywanie kolejnej granicy prędkości jaką może rozwinąć ich dziecko. Każdy fan motoryzacji, bez względu na to, czy interesuje się samochodami czy motorami, marzy o tym, aby chociaż raz w życiu poprowadzić bardzo szybki pojazd na granicy jego wytrzymałości.

Inżynierowie co chwilą poszukują nowych rozwiązań i tworzą nowe konstrukcje, które określa się później jako najszybsze na świecie. Jakie są najszybsze samochody i motocykle na świecie? Zapinamy pasy i przywitajmy się z pojazdami, dla których prędkość ma znaczenie.

Najszybsze samochody na świecie

W świecie supersamochodów jest kilka marek, które spędzają sen z powiem każdemu fanowi szybkich aut. Jedną z nich jest kultowe już Bugatti. Obecnie palmę pierwszeństwa, jako najszybszy seryjny pojazd na świecie, posiada model Chiron Super Sport 300, któremu udało się rozwinąć prędkość 490 km/h. Warto również przypomnieć, że przed premierą Chiron’a najszybszym autem świata był jego poprzednik Veyron Super Sport. Czy za parę lat kultowa marka dalej będzie dzierżyła miano producenta najszybszego samochodu świata? Zobaczymy, konkurencja nie śpi i stara zrobić bardzo wiele, aby Bugatti straciło palmę pierwszeństwa.

Pierwsze miejsce już znamy, ale jak prezentuje się reszta stawki? Tutaj rywalizacja jest równie zacięta:

  • SSC Tuatara – 450,1 km/h,
  • Koenigsegg One – 450 km/h,
  • Hennessey Venom GT – 427 km/h,
  • Koenigsegg Agera RS – 416 km/h,
  • Bugatti Veyron Super Sport – 415 km/h.

Co ciekawe w przypadku pierwszego samochodu amerykańskiego producenta, wydawało się, że rekord Chirona został pobity i auto jechało z prędkością 532,8 km/h, jednak nagranie tego przejazdu zostało zakwestionowane przez wielu ekspertów. Analizy wideo, były prowadzone między innymi pod kątem krajobrazu za oknem, który poruszał się zdecydowanie zbyt wolno, do osiągniętej prędkości. Nowa próba przejazdu, już oficjalna, nie pozwoliła uzyskać takiej prędkości, a licznik zatrzymał się na, widocznych powyżej 450,1 km/h i właśnie ta prędkość jest uznawana za oficjalną, jaką jechało auto amerykańskiego producenta.

Wejdź na https://bid.cars/pl/ – wyszukaj aukcje szybkich, sportowych, a także luksusowych samochodów i motorów z USA. Licytuj pojazd na żywo do ustalonej kwoty. Po wygraniu licytacji firma BidCars sprowadzi pojazd pod Twój dom.

Najszybsze motocykle Świata

W świecie motoryzacji fascynacja prędkością, dotyczy nie tylko samochodów, ale również jednośladów. Z powodu charakterystycznej sylwetki motocykla projektanci, mają jeszcze większe pole do popisu, niż w przypadku samochodów. Niska masa własna, niskie opory aerodynamiczne oraz potężny silnik. To wszystko sprawia, że motocykle są niemal stworzone do bicia rekordów prędkości.

Warto również wspomnieć, że w przypadku potężnych jednośladów, te seryjnie produkowane, mają ograniczenie prędkości na poziomie 299 km/h. Producenci dość jasno trzymają się tej zasady, jednak są pojedyncze egzemplarze, które pozwalają osiągać znacznie wyższe prędkości.

Mistrz jest tylko jeden, a w przypadku motocykli jest nim Kawasaki Ninja H2R. Ten potwór ma moc 310 KM, a jego prędkość maksymalna to 400 km/h.

Dwie kolejne pozycja zajmuje Ducati ze swoim modelem Panigale V4 R, który ma moc 214 KM oraz BMW S 1000 RR o mocy 207 KM. Oba wspomniane modele, mają ograniczoną maksymalną prędkość do 299 km/h, stąd została podana wartość koni mechanicznych.

Do codziennej jazdy nie potrzebny jest jednak, aż taki potwór, ale włoski styl i włoskie marki motocykli i skuterów zapewniają niezapomniane doznania, które z pasją dostarcza firma „Motomio„. Oprócz zakupu stylowych jednośladów sprawdzonych marek, firma oferuje możliwość ich wypożyczenia oraz profesjonalnej naprawy, która odbywa się przy pomocy najwyższej jakości sprzętu.

Prędkość, czy można jeszcze szybciej?

Superszybkie samochody i motocykle są pojazdami wyjątkowymi. Większość przeciętnych użytkowników, nigdy nie będzie miała możliwości jazdy takim „potworem”, jednak obserwacja w jaki sposób producenci, chcą przekraczać kolejne granice jest równie fascynująca, i co ważne bezpieczna.

Poprzedni artykułSzkodę z OC sprawcy można sprzedać
Następny artykułWłasny bus – czy to faktycznie lepszy pomysł niż jego wynajem?