Wyścigi samochodowe i adrenalina im towarzysząca.

Bardzo popularne stały się wyścigi samochodowe. Wyścigi samochodowe to z góry ustalony przepisami wyścig. Udział w nim biorą uczestnicy, którzy ścigają się wyścigowymi samochodami po określonej trasie. 22 lipca 1894 roku na odcinku 126 kilometrów odbył się pierwszy wyścig samochodowy.

Trasa biegła między Paryżem, a Rouen. W wyścigu udział wzięło 102 samochody. Obecnie istnieje wiele międzynarodowych Mistrzostw, narodowych mistrzostw oraz serii wyścigów. Każdy z wyścigów posiada własne regulacje techniczne i sportowe.

Organizowane są różnego rodzaju wyścigi samochodowe.

Wyróżnić można:

• Formuły wyścigowe (najbardziej znana Formuła1)
• Wyścigi samochodów turystycznych (biorą w nich udział samochody o głównie używane w większych seriach)
• Wyścigi samochodów sportowych (biorą w nich udział najczęściej samochody z zamkniętym kokpitem)
• Wyścigi samochodów jednej marki
• Wyścigi Stock Car (owalny tor wyścigowy)
• Wyścigi górskie (tereny górzyste)
• Rallycross (zamknięty tor)
• Karting (wyścigi gokartami)

sciganie samochody
Rodzajów wyścigów jest wielem różnią się przepisami, pojazdami oraz innymi procedurami, ale mają coś wspólnego. Ich wspólnym wyznacznikiem są emocje. Uczestnicy biorący udział w wyścigach to najczęściej osoby poszukujące adrenaliny oraz o sportowym duchu. W swoim życiu szukają szybkości, wiatru we włosach oraz niepowtarzalnych emocji. Podczas wyścigu oraz już w przygotowaniach do niego mocno się emocjonują.

Wyścigi samochodowe a emocje

Emocje przez nich odczuwane są spowodowane adrenaliną, dreszczykiem emocji oraz swojego rodzaju podnieceniem i tremą. Każdy z uczestników staje na starcie by się sprawdzić, ale przede wszystkim wygrać. Udowodnić, że potrafi. Emocjonują się również widzowie wyścigów tak zwani kibice. Trzymają kciuki za swoich idoli, denerwują się oraz udziela im się nastrój zawodników oraz zebranej publiczności.

szybka jazda auta

fot. ściganie się samochodami Rockstar

W głośnym kibicowaniu jesteśmy bardziej otwarci niż na co dzień. Wydobywamy emocje na zewnątrz co z kolei udziela się tłumowi. Zastanawiające jest dlaczego wyścigi samochodowe są, aż tak emocjonujące.

Każdy sport oglądany na żywo emocjonuje nas bardziej niż oglądany w telewizji czy w Internecie. Wyścigi samochodowe są wyjątkowo emocjonujące ponieważ jest to sport niebezpieczny oraz nieprzewidywalny.

Ariel Atom Jazda

Jeden błąd zawodnika może go wiele kosztować. Wypadku na trasie nie da się nadgonić jak straconej bramki w piłce nożnej. Wszyscy obserwują wyścig w wielkich emocjach, ponieważ czują tą szybkość i wiedzą, że w każdej chwili może się stać coś nieoczekiwanego.

Mała Reklama przy okazji redagowania tego artykułu – Serdecznie polecamy: Montaż Rolet. Piękne, wyjątkowe roletki wewnętrzne.

3 KOMENTARZE