Audi RS 7 ruszył na tor wyścigowy

Marka Audi może pochwalić się nowym nabytkiem w świecie motoryzacji. A mianowicie, nowym sportowym samochodem o nazwie Audi RS 7 piloteddrivingconcept, który jeździ autonomicznie. Oznacza to, zatem, że do prowadzenia tego modelu auta nie jest potrzebny kierowca. Nowy nabytek audi, ruszył na torze wyścigowym Hockenheim. Wydarzenie miało miejsce w finale sezonu Deutsche TournwagenMasters (DTM).

Świat idzie do przodu ,a wraz z nim na rynku pojawiają się nowe technologie. Audi RS 7 piloteddrivingconcept to nie pierwsze autonomiczne auto należące do tego koncernu. Już wcześniej, a mianowicie w 2010 roku, model Audi TTS zaprezentował swoje umiejętności bez kierowcy na górskim odcinku, gdzie samodzielnie pokonał trasę wokół szczytu PikesPeak znajdującego się w Kolorado w USA.

Nowe autonomiczne Audi może pochwalić się mocą 560 km i rozwijającą prędkością nawet do 305 km/h.  Na torze wyścigowym auto wykonało okrążenie w przeciągu dwóch minut z przyspieszeniem bocznym do 1,1 g, z kolei podczas hamowania osiągi przeciążania oscylowały w granicach ponad 1,3 g – to ogromny sukces, którym mogą pochwalić się twórcy tego pojazdu. Do głównych atutów tego auta zaliczamy przede wszystkim automatyczne elementy tego auta, takie jak elektromechaniczne wspomaganie kierownicy, przepustnica, hamulce, napęd na cztery koła quatro, a co najważniejsze to automatyczna ośmiostopniowa skrzynia biegów tiptronic.

Autonomiczne Audi RS 7 – Jak Prowadzi się na Torze Wyścigowym ?

Audi RS 7 piloteddrivingconcpet  rewelacyjnie prowadzi się autonomicznie, przede wszystkim nie ma problemów w utrzymaniu się w obszarze granicznym ,a co najważniejsze idealnie utrzymuję kierunek jazdy.  Wszystko to dzięki specjalnej platformie technologicznej, która wykorzystuję sygnał GPS. Dzięki temu, mamy precyzyjne dane, które są transmitowane przez sieć WLAN i fale radiowe według wszelkich standardów motoryzacji. Na dodatek informacje graficzne, które są zapisane na komputerze samochodu są porównywane z obrazami 3D z kamery. System z setek różnych obrazów dokonuję wyboru obrazu ze znanymi mu cechami. Tym samym zdobywa informację o danej lokalizacji. Na precyzję utrzymania się pojazdu w obszarze granicznym ogromny wpływ ma również wyposażanie samochodu i sterowanie.  Auto dotychczas było długo testowane pod tym względem.

Zanim jednak nowe audi wystartowało na torze wyścigowym w Hockenheim, to najpierw było dokładnie testowane, już wcześniej można było spodziewać się osiągu prędkości 240 km/h i pokonania trasy czasie około 2 minut.

Udział Audi RS 7 piloteddrivingconcept podczas finału sezonu Deutsche TourenwagenMasters (DTM) na torze Hockenheim, który miał miejsce w październiku bieżącego roku, miał na celu dostarczyć niezbędnych informacji inżynierom Audi. Dzięki, którym będą mogli oni w przyszłości uwzględnić je w produkcji seryjnej tego modelu. Zdecydowano się na udział na tak trudnym torze, aby móc udoskonalić auto, tak, aby poradziło sobie one z trudnymi warunkami na drodze. Tego rodzaju auta jak autonomiczne Audi RS 7 nie może pozwolić sobie na jakikolwiek błąd. Auta, które, jeżdżą samoistnie bez udziału kierowcy, muszą wykazać się niebywałą precyzją i doskonałością.  Bez wątpienia udało się to pokazać inżynierom Audi na torze Hockenheim.