Ferrari lider wśród luksusowych pojazdów oraz światowej sławy zespół w całej historii F1 zadebiutował w końcu na nowojorskiej giełdzie.  Właściciel Ferrari- Fiat Chrysler Automobiles postanowił zabrać się za sprzedaż włoskiej marki, aby wydzielić ją ze struktur holdingu. Tym samym na Nowojorskiej giełdzie zaczęła się sprzedaż akcji spółki, wstępnie mówi się o 9 procentach.

Producent włoskich samochodów już od trzech dekad należy do silnej marki samochodów. O samochodach tejże marki marzy wielu z nas i  nie są to wyłącznie kierowcy wyścigowi, ponieważ Ferrari od kilkudziesięciu lat ma szerokie grono swoich fanów, których spełnieniem marzeń byłoby być posiadaczem tego cudownego auta. Doskonale potwierdzą to słowa Gillesa  Vielleneuve – kierowcy wyścigowego, który ścigał się w Formule 1 od 1977 r. ,aż do 1982 r. kiedy zginął śmiercią tragiczną na torze w Zolder. Powiedział on kiedyś, że gdyby tylko mógł mieć trzy życzenia, to chciałaby się ścigać w Formule 1 dla włoskiego koncernu Ferrari.  Jego słowa są dowodem na to, że Ferrari dla wielu jest usposobieniem zwycięstwa i renomy. Innych zaś zachwyca swoimi walorami estetycznymi i doskonałością będącą synonimem mistrzostwa.

Ferrari – Ambicje Enzo Ferrariego

Wpływ na dzisiejszych inwestorów bez wątpienia miał Enzo Ferrari – kierowca wyścigowy i założyciel przedsiębiorstwa samochodów sportowych i wyścigowych Ferrari, który to w 1929 roku założył firmę o nazwie Scunderia Ferrari. Firma ta miała za zadanie stworzyć wyścigowe zaplecze i samochody na zlecenie Alfy Romeo.  Ambicję Enzo były jednak większe i sięgały nieco dalej, dlatego szybko postanowił budować pojazdy na swoje potrzeby, ponieważ jak twierdził, że w tamtejszych czasach nie było na rynku samochodów spełniających jego oczekiwania.

Dlatego dekadę później w 1939 roku przestał współpracować z Alfą Romeą, która powstała na początku XX wieku.  Jednakże nazwa Ferrari przez cztery lata nie mogła być używana pod kątem samochodów wyścigowych.  Wówczas nastały czasy II wojny światowej, jednakże to legendarne wydarzenie nie wpłynęło na zastój rozwoju firmy i w 1940 roku został wyprodukowany samochód o nazwie Topo 815.  Spółka została przeniesiona w 1943 roku do obecnej siedziby firmy w Maranello. W wyniku wojny alianci zniszczyli fabrykę, jednakże nie trzeba było długo czekać na odbudowę, ponieważ już w 1946 roku fabryka została odbudowana. Tym samym została przyjęta przez firmę aktualna nazwa i logo.

Ferrari – najbardziej ceniony zespół Ferrari

Obecnie Ferrari należy do najbardziej cenionych, światowej sławy zespołów F1, którzy mają najwięcej tytułów na swoim koncie.  Cofając się do historii to w 1947 już po raz pierwszy wziął udział w wyścigu model o nazwie 125 sport.  A w 1952 roku kierowca wyścigowy- Alberto Ascari zdobył mistrzostwa świata dla drużyny Ferrari.  Jednakże na tym Ferrari nie zakończył swoich sukcesów, ponieważ na dzień dzisiejszy zdobył już ,aż 16 razy mistrzostwa świata konstruktorów, w tym pierwsze w 1961 roku.  Koncern może pochwalić się również 15-ma indywidualnymi tytułami, a także 221-szym zwycięstwem w Grand Prix. To dzięki ambicjom włoskiego kierowcy Enza Ferrariego, dziś możemy mówić o zdobytym tak wielkim sukcesie przez ten koncern.