Enzo Ferrari to jeden z najpopularniejszych kierowców wyścigowych, który ponad 70 lat temu w miasteczku Maranello, które znajduje się niedaleko Modeny, przeniósł i otworzył swoją fabrykę samochodów. Dzięki temu wioska ta stała się niezwykle popularna, gdzie w dalszym ciągu produkowane są jedne z najbardziej luksusowych samochodów na świecie.

Auta Enzo Ferrari są marzeniem wielu kierowców, jednak nie każdy może pozwolić sobie na jego zakup. Warto wiedzieć, że powstała specjalna, limitowana produkcja 7000 egzemplarzy samochodów, gdzie potencjalny nabywca sam mógł zdecydować o wyglądzie swojego samochodu. Nie chodzi tu tylko o materiał tapicerki, ale również o jej barwę oraz wzór szwów, co więcej można samodzielnie zdecydować jak obszyta ma być kierownica, jaki kolor mają mieć zaciski hamulcowe oraz obrotomierz, a także dekielki felg.

Jak Enzo Ferrari traktuje swoich klientów ?

Każdy klient traktowany jest przez Ferrari indywidualnie i w sposób szczególny: firma opłaca przelot samolotem, pobyt w hotelu oraz pobyt klienta w  samej fabryce. Jeśli chodzi o wygląd samochodu firma jest w stanie spełnić niemal każde życzenie dotyczące wszystkich elementów pojazdu. Nie trzeba jednak dodawać, że im bardziej poniesie nas fantazja, tym więcej może nas to kosztować. Bywały już sytuacje, w których wymagania klienta osiągnęły 30% wartości samochodu.

Enzo Ferrari nie produkuje dla Rosji – dlaczego ?

Firma Enzo Ferrari to marka, której kryzysy w branży motoryzacyjnej nie dotyczą – sprzedaż nie spada, a wręcz przeciwnie: coraz więcej osób skłania się ku wizycie w fabryce. Ciekawą informacją jest, iż Ferrari nie produkuje swych samochodów na niezwykle dochodowy rynek rosyjski. Dlaczego? Ponieważ w tym kraju nie ma zbyt wielu dróg przeznaczonych do jazdy samochodami sportowymi z niskim zawieszeniem, a marka nigdy w swojej historii nie wypuściła ze swojej taśmy produkcyjnej samochodu typu SUV.

Myśląc o złożeniu zamówienia na swój samochód możemy jedynie domyślać się jak długo czeka się na swój wymarzony egzemplarz, jednak moment, w którym możemy go odebrać i zacząć użytkować jest tak niesamowity, że wszelka niecierpliwość zostaje wynagrodzona.

Enzo Ferrari – kryzys tej firmy nie dotyczy

Firma Ferrari to jedna z najlepiej prosperujących marek na świecie, charakteryzuje się pełnym profesjonalizmem, najwyższą jakością, co może zawdzięczać między innymi wiernym i zaufanym pracownikom. Nie ma się jednak co dziwić – ich wynagrodzenia zobowiązują do takiego postępowania. Mogą oni liczyć także na pomoc w kwestiach finansowych, dotyczących szkół dla swoich dzieci.

Jeśli tylko jesteśmy w pobliżu warto odwiedzić we Włoszech Muzeum Ferrari, gdzie czeka na nas wiele atrakcji. Istnieje możliwość skorzystania z niezwykle nowoczesnego i realistycznego symulatora Formuły 1, przez co poczujemy się jak na prawdziwym torze wyścigowym. Można również wybrać się do samej fabryki, gdzie przedstawione zostaną nam najciekawsze etapy produkcji samochodów. Tego typu wycieczki wydają się być atrakcyjne wyłącznie dla mężczyzn, jednak wyjątkowość tego miejsca i morze atrakcji, które czekają na nas na miejscu uszczęśliwią również kobiety oraz dzieci.

3 KOMENTARZE