Top 5 Najszybszych samochodów Świata. Zestawienie zaczynamy od SSC Ultimate Aero.

Miejsce piąte – SSC Ultimate Aero

SSC Ultimate Aero

Na 5. miejscu wśród najszybszych samochodów Świata plasuje się SSC Ultimate Aero – samochód wyprodukowany przez Shelby SuperCars, amerykańską firmę, która przez siedem lat udoskonalała jego projekt pod każdym względem. Jest to samochód który został wyprodukowany zaledwie w około 25 egzemplarzach, można więc pozazdrościć ich właścicielom tym bardziej, że w 2007 roku został on ogłoszony najszybszym samochodem świata. SSC Ultimate Aero potrafi osiągnąć prędkość ponad 400 km/h, jego moc silnika wynosi około 1200 KM, przyspieszenie do setki zajmuje mu zaledwie niecałe 3 sekundy i waży ponad tonę.

Miejsce czwarte – Koenigsegg Agera R

Koenigsegg Agera R Ultrsasamochody

Pozycja wyżej, czyli 4. miejsce zostało zarezerwowane dla Koenigsegg Agera R – pojazdu, które pojawiło się na rynku motoryzacyjnym w 2011 roku przez szwedzką firmę, posiadającą niezwykle uzdolnionych konstruktorów.

Prędkość maksymalna tego samochodu wynosi 418 km/h, co daje mu przyspieszenie od 0 do 300 km/h w niecałe 15 sekund, dzięki czemu znalazł się w Księdze Rekordów Guinessa. Koenigsegg Agera R posiada 80-litrowy bak, który starczy na przejechanie zaledwie 300 kilometrów, dla posiadaczy tej klasy samochodów jest to rzecz normalna. Samochód ten posiada 1155 KM, jeśli chodzi o moc silnika i waży aż 1300 kilogramów.

Najszybsze Samochody Świata – PODIUM

Miejsce trzecie – Bugatti Veyron Super Sport:

bugatti veyron super sport

Miejsce trzecie, które otwiera podium pt. Najszybsze Samochody Świata to Bugatti Veyron Super Sport, którego nazwa wzięła się od nazwiska popularnego kierowcy wyścigowego – Pierre’a Veyrona, który dla marki Bugatti zwyciężył 24-godzinny wyścig Le Mans w 1939 roku. Pojazd pojawił się na rynku w 2005 roku i produkowany jest po dziś dzień, jego cena może przyprawić o zawrót głowy – 6,5 miliona złotych. Co ciekawsze, nie brakuje chętnych na jego zakup i nie ma co się dziwić – uznawany jest za najbardziej sportowy, ekskluzywny i szybki samochód świata.

W przyszłym roku ma pojawić się kolejny model marki Bugatti, na co klienci firmy przebierają już nogami. A czym można się tak zachwycać? Na przykład przyspieszeniem od 0 do 415 km/h w niecałą minutę, silnikiem o mocy 1200 KM, czy prędkością maksymalną, wynoszącą aż 431 km/h. Co więcej, silnik nowego Bugatti ma być mocniejszy aż o 500 KM – czy można sobie to wyobrazić?

„Prawie” Najszybszy Samochód Świata

Miejsce drugie – Hennessey Venom GT:

Hennessey Venom GT

Na równoległym miejscu podium wśród najszybszych samochodów znajduje się przepiękny Hennessey Venom GT, którego debiut mogliśmy obserwować w 2010 roku. Samochód ten w 14 sekund może osiągnąć prędkość 320 km/h, co jest niesamowitym osiągnięciem w dziedzinie motoryzacji. Jego prędkość maksymalna to 442 km/h, a pod maską znajdziemy silnik o mocy 1244 KM.

Co ciekawe, taka sama liczba pojawia się w rubryce „waga”. Gdyby nie to, że Księga Rekordów Guinessa wymaga wyprodukowania samochodu w minimum 30 egzemplarzach, by się w niej znaleźć, Hennessey Venom GT uplasowałby się na wyższym miejscu, niż Bugatti Veyron Super Sport. Z tego co wiadomo, kosztuje on 2 miliony złotych mniej, niż Bugatti i pozostało jeszcze do kupienia około 10 egzemplarzy – jacyś chętni?

Najszybsze Samochody Świata – aktualny zwycięzca – NR1 – Koenigsegg One:1:

Koenigsegg One

Czas na totalny numer 1, samochód, który wygrywa ranking Najszybsze Samochody Świata. Tytuł ten należy się samochodowi Koenigsegg One:1, którego prędkość maksymalna wynosi aż 450 km/h! Ciężko w to uwierzyć, ale potrafi rozpędzić się do 400 km/h w ciągu zaledwie 20 sekund – znajdowanie się w tym momencie w środku samochodu musi być niepowtarzalnym uczuciem. Silnik również nie grzeszy mocą – 1341 KM robi swoje.

Co najlepsze, firma Koenigsegg została stworzona przez 22-letniego mężczyznę, który za cel postawił sobie stworzenie najszybszego samochodu świata, co z pewnością mu się udało. Ogromną zaletą są nie tylko powyższe parametry, lecz również świetne hamulce, których nie znajdziemy w żadnym innym samochodzie: Koenigsegg One:1 w zaledwie 10 sekund wyhamuje z prędkości 400 km/h do 0. Na świecie istnieją zaledwie 24 egzemplarze tego kosmicznego pojazdu, za który musimy zapłacić niecałe 10 milionów złotych.

Poprzedni artykułFerrari – marka Enzo Ferrari
Następny artykułAriel Atom – recenzja Samochodowo.pl – najszybszy samochód na Świecie?

2 KOMENTARZE