Czy warto kupować samochody ciężarowe poleasingowe? Które pojazdy cieszą się aktualnie sporą popularnością? Czy w ogóle samochód ciężarowy poleasingowy się opłaca? Na pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

  1. Czym samochody ciężarowe poleasingowe różnią się od używanych pojazdów?
  2. Czy samochody ciężarowe poleasingowe są opłacalne?

Samochody poleasingowe – bez względu na to, czy są to pojazdy osobowe, czy ciężarowe, cieszą się ogólnie sporą popularnością. Jest to spowodowane głównie tym, że na rynku można znaleźć sprawne i stosunkowo młode auta po dużo niższej cenie, niż nowe, kupowane w salonie. Dlaczego jeszcze warto kupować samochody ciężarowe poleasingowe? Czym dokładnie są pojazdy tego rodzaju i czy faktycznie się opłacają? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do szybkiego zapoznania się z niniejszym artykułem.  

Czym samochody ciężarowe poleasingowe różnią się od używanych pojazdów?

Czym różnią się – na przykład – ciężarówki DAF CF poleasingowe od używanych pojazdów? Przede wszystkim tym, że z reguły samochody poleasingowe są młodsze. Jest to spowodowane tym, że najczęściej przedsiębiorcy kupują samochód ciężarowy lub inny pojazd jako nowy, użytkują przez 3 lub 5 lat i wymieniają na nowszy model. Poprzedni samochód trafia natomiast na aukcję. 

Według specjalistów samochody ciężarowe poleasingowe są bardziej opłacalne niż modele używane, ale bez leasingu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że leasing to typ umowy, który wymaga naprawiania pojazdu w autoryzowanym serwisie – a mianowicie w ASO. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że żadne wady nie zostaną przed Tobą zatajone oraz że wszystkie serwisowe działania zostały przeprowadzone profesjonalnie i przede wszystkim prawidłowo. Ponadto samochód ciężarowy poleasingowy zawsze ma historię serwisową. Każda naprawa zostaje precyzyjnie udokumentowana. A zatem bez problemu otrzymasz wszystkie szczegółowe informacje na temat stanu technicznego interesującego Cię auta ciężarowego jeszcze przed jego ewentualnym zakupem. 

Zatem, bez względu na to, czy interesują Cię samochody ciężarowe Renault, czy auta ciężarowe innych marek, gwarantujemy, że poleasingowe modele spełnią Twoje oczekiwania w każdym aspekcie. Nie zwlekaj i już teraz znajdź odpowiedni pojazd poleasingowy dla siebie lub swojej firmy! 

Czy samochody ciężarowe poleasingowe są opłacalne?

Zastanawiasz się, czy samochody ciężarowe poleasingowe faktycznie są opłacalne? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że zakup auta ciężarowego poleasingowego to dużo mniej ryzykowna opcja. Możesz mieć pewność, że wskazania licznika są prawdziwe, a każda ewentualna usterka została naprawiona przez profesjonalnego specjalistę w autoryzowanym serwisie. Możesz mieć zatem pewność, że po zakupie, nie narazisz siebie lub swojego przedsiębiorstwa na koszty związane z ewentualną naprawę uszkodzeń, które zostały przed Tobą ukryte lub w przeszłości źle rozwiązane przez nieautoryzowanego technika. 

Aktualnie na rynku można znaleźć wiele różnorodnych samochodów ciężarowych poleasingowych, różniących się między innymi wiekiem czy przebiegiem. Wszystkie jednak wyróżniają się zawsze świetnym stosunkiem jakości do ceny. Możesz zatem kupić sprawny, młody pojazd w relatywnie niskiej cenie. Kwota ta z reguły jest dużo atrakcyjniejsza w porównaniu do propozycji, jakie oferują osoby prywatne. A zatem to kolejny czynnik, który przemawia za opłacalnością samochodów ciężarowych poleasingowych. 

Najczęściej samochody ciężarowe poleasingowe należały wcześniej do dużych firm, a zatem jest ryzyko, że większość dostępnych na rynku pojazdów będzie mieć duży przebieg. Należy mieć to na względzie, wybierając optymalną opcję dla swojego przedsiębiorstwa. Samochody poleasingowe od sprawdzonego dostawcy to z jednej strony pewność, że kupuje się zadbane i w pełni sprawne ciężarówki, do których w razie potrzeby będzie można łatwo znaleźć dostawcę części zamiennych, a z drugiej ogromna oszczędność. Możesz wybrać odpowiadający ci rok prod., wyposażenie i wiele innych rzeczy, aby trafić na idealne auto. W razie potrzeby biuro obsługi klienta może pomóc w poszukiwaniach najlepszej ciężarówki, szczególnie że bogata oferta obejmuje pojazdy Mercedes, Scania, MAN, DAF i innych cenionych producentów.

Poprzedni artykułZobacz, jak działa spa dla aut, czyli myjnia tunelowa
Następny artykułJakie ubezpieczenie wybrać poza OC?