Myjnia tunelowa to miejsce, w którym można dokładnie umyć samochód. Żeby jednak taki zakład mógł zostać otwarty konieczna jest instalacja licznych komponentów, spełniających rozmaite funkcje. W zależności od lokalizacji i potrzeb najpierw tworzy się projekt, a następnie montuje kolejne części, dzięki czemu powstaje prawdziwe spa dla samochodów, które pozwala na kompleksowe ich mycie w efektywny sposób. Jakie cechy powinno mieć odpowiednie wyposażenie myjni samochodowych?

Z czego składa się myjnia tunelowa?

Myjnia tunelowa (więcej dowiesz się na: https://rumler.pl/) może składać się z trzech stref: przygotowania, mycia i suszenia. W każdej z nich znajdują się specjalne sprzęty realizujące konkretne zadania. Dzięki nim proces mycia samochodu przebiega płynnie i bezproblemowo. Myjnia może mieć różną długość (od 15 do ponad 40 metrów) i to od wielkości zakładu będzie w dużej mierze zależeć rozmieszczenie poszczególnych części.

W strefie przygotowania może znajdować się miejsce ręcznego mycia wstępnego wraz z łukiem chłodzącym, który obniża temperaturę auta w szczególnie gorące dni. Łańcuch transportowy ma na celu umożliwienie przeciągnięcia auta za przednie koło przez całą długość myjni. Łuk informacyjny zaś pozwala na komunikację z kierowcą, tak aby wszystko przebiegało bez przeszkód.

Strefa mycia to część myjni, w której powinna znajdować się stacja pomiaru pojazdu, która pozwala dokładnie określić jego wielkość. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest precyzyjne umycie auta. Łuk natryskowy pozwala zaś na spryskanie auta środkami czyszczącymi. Dodatkowo warto zainstalować oprysk felg, który pozwala również dokładnie wyczyścić koła.

myjnia tunelowa

W strefie suszenia powinna się pojawić ściana piany lub pełniący podobną funkcję łuk pianowy. Przy wyjeździe z myjni powinien pojawić się słup informacyjny. Wyposażenie myjni samochodowych to również oświetlenie LED, które pozwala efektownie podświetlić całość, umilając kierowcom czas spędzany na myciu auta.

Jakie są zalety myjni tunelowych?

Każde auto trzeba raz na jakiś czas umyć. Najlepszą opcją jest skorzystanie właśnie z myjni tunelowej, która ma wiele praktycznych zalet. Na pewno ogromne znaczenie ma wygoda — kierowca nie musi w ogóle wysiadać z auta, żeby je wyczyścić. Czas mycia samochodu jest ponadto bardzo krótki. Do profesjonalnego obsłużenia jednego klienta wystarczy 5 minut. Zachowana jest przy tym bardzo wysoka jakość działania, która znacznie przekracza możliwości innych typów myjni.

Z drugiej strony warto wspomnieć także o tym, że myjnia tunelowa jest bardzo wydajna. Pozwala ona na umycie nawet do 100 aut w ciągu godziny. Jej lokalizacja wewnątrz budynku pozwala na całkowite uniezależnienie procesu mycia od warunków atmosferycznych. Ogromną zaletą myjni tunelowej jest to, że stosuje się w niej zamknięty obieg wody, co sprawia, że zużywa ona minimalną ilość tego medium, pozwala poczynić znaczące oszczędności, a na dodatek jest przyjazna środowisku. Postaw na wyposażenie myjni samochodowych, które zapewnia najwyższą jakość świadczenia usług i sprawia, że klienci chętnie wracają za każdym razem, kiedy ich auto jest brudne.

Poprzedni artykułLeasing Citroena – korzystne rozwiązanie dla Twojej firmy
Następny artykułCzy warto kupować samochody ciężarowe poleasingowe?