Gran Turismo to seria gier, które są znane praktycznie każdemu posiadaczowi konsol SONY. Jakby ktoś jednak nie wiedział, to jest to samochodówka. Sama nazwa samochodówka, to jednak obraza gry jaką jest Gran Turismo. Jest to cykl gier, które są prawdziwym symulatorem, wyścigówką oraz grami zajmującymi się mechaniką, tuningiem samochodów. Po prostu wszystko to, co fani motoryzacji uwielbiają, zostało z ogromnym zadbaniem o każdy szczegół przeniesione na ekrany telewizorów i monitorów.

Gran Turismo – Najnowsza odsłona serii gier

Najnowsza część jest już szóstą odsłoną serii gry Gran Turismo Z różnych źródeł docierają również informacje, że realizowana jest już część numer siedem, więc za jakiś czas będziemy mogli się nią cieszyć. Rozrywkę rozpoczynamy od otrzymania małej kwoty pieniędzy, za którą mamy zakupić nasz pierwszy samochód. Nie starczy nam to na super furę, więc musimy powoli zwyciężać w wyścigach i odkładać zarobione pieniądze. Dzięki kolejnym wygranym możemy tuningować i unowocześniać nasz samochód, lub najzwyczajniej w świecie zmienić go na inny.

Gran Turismo – ogromne możliwości Tunningu to nie wszystko

Niby nic takiego, prawda? A jednak seria Gran Turismo ma rzeszę oddanych fanów na całym świecie. Mało kto ma szansę przejechać się wymarzonym pojazdem. W tej grze możemy udoskonalać nawet zwyczajne, często spotykane samochody na naszych drogach. Marek i modeli samochodów oraz super samochodów dostępnych w grze jest ogromna ilość. Ferrari, Lamborghini, najlepsze marki, najlepsze modele. Dodatkowo, aby móc ścigać się w niektórych wyścigach, musimy uzyskać odpowiednią licencję, która będzie potwierdzała nasze umiejętności.

Ta gra jest naprawdę bardzo realistyczna. Tak jak w życiu musimy stopniowo zyskiwać doświadczenie, oraz zarabiać pieniądze, dzięki którym w naszym garażu parkują coraz to lepsze i szybsze fury. Właśnie ten realizm Gran Turismo, to główny powód, przez który gra ma miliony fanów na całym świecie. Nie jest to zwykła wyścigówka bez celu. To cały symulator garażu, właściciela pojazdów i kierowcy rajdowego.

Gran Turismo – Kolejne etapy gry coraz trudniejsze?

W pewnych momentach gra staje się trochę męcząca, ale nie nudzi. Męczymy się, ponieważ zakup kolejnego pojazdu wiąże się z wygraniem wielu wyścigów. Nie zawsze zwycięstwo przychodzi łatwo. Przeciwnicy komputerowi są bardzo zróżnicowani swoim poziomem zaawansowania. Jednak z każdym kolejnym wygranym wyścigiem dostajemy ogromna motywację do dalszej gry, której nie chce się przerywać. Zaletą Gran Turismo jest również to, że każdy pojazd prowadzi się inaczej. Naprawdę musimy poświęcić chwilę, aby wyczuć nowy samochód i nauczyć się go prawidłowo prowadzić. W przeciwieństwie to poprzedniej części znacznie poprawiono wspomniany już wcześniej model prowadzenia pojazdów, a także wygląd samochodów, oraz tras. Twórcy zdecydowali się również na wsparcie dodatkowych kontrolerów. Dzięki temu realizm naszej rozrywki wzrasta, po podłączeniu zestawu z kierownicą.

Werdykt w sprawie gry Gran Turismo

Gran Turismo to gra wspaniała. To hit, dzięki któremu konsola SONY na nowo pokazuje swoją wyższość nad innymi sprzętami. Ta gra to produkt wręcz idealny. Jeżeli jeszcze nie mamy Gran Turismo 7, to pora, czym prędzej pobiec do sklepu, a ta wspaniała gra zagwarantuje nam wiele godzin świetnej rozrywki.

1 KOMENTARZ