Filmy z serii „Szybcy i wściekli” już od wielu lat dostarczają największym fanom motoryzacji niesamowitych wrażeń, lecz aktualnie czynią to w nieco inny sposób niż na samym początku. Szybka akcja, intrygi i duża ilość wybuchów zastąpiły nielegalne wyścigi, tuning i zmagania z policją. Jednak niezmiennie od samego początku w tych filmach królują superszybkie samochody. Szybcy i wściekli 7 to film, w którym zobaczymy potężne muscle cary, przeraźliwie drogie egzotyki oraz znacznie przerobione terenówki. Oto najciekawsze z nich:

Dodge Charger

W obrazie znalazły się trzy modele Chargera. Najstarszy, z 1968 roku pojawia się w ostatniej scenie oddającej hołd tragicznie zmarłemu Paulowi Walkerowi. Pod jego maską znajdował się silnik V8 o mocy od 233 do 480 koni mechanicznych. Kolejny model produkowano od 1970 roku, a w filmie użyto jego zmodyfikowanej wersji. Widzimy go dwukrotnie, podczas zrzutu z samolotu i w trakcie walki Torreto z Shawem. Model z 2015 roku z silnikiem V8 o mocy ponad 700 KM użyty został w trakcie kręcenia scen w Abu Zabi.

szybcy i wściekli samochody

W Motors Lykan Hypersport

Główny cel bohaterów filmu i gwiazda wśród samochodów Szybkich i wściekłych 7. Zapamiętany dzięki scenie, w której Torreto przy użyciu tego auta przeskakuje z jednego wieżowca do drugiego. Przy nagrywaniu użyto oczywiście repliki z silnikiem Porsche Boxera. Istnieje jedynie 7 prawdziwych Lykanów, każdy z nich kosztuje 3,4 mln dolarów, a napędzane są silnikami o mocy 760 KM.

Samochody – Szybcy i wściekli 7 pokazują najszybsze

Główni bohaterowie jeżdżą niespotykanymi samochodami. Antagoniści we wspomnianym filmie również korzystają z mocnego sprzętu. Deckard Shaw, czyli główny zły, jeździ Jaguarem F-Type S Coupe, który pod maską ukrywa potężne V8 o mocy sięgającej nawet 575 koni mechanicznych. Taka konfiguracja pozwala mu przyspieszyć do 100 km/h w 4 sekundy i przekroczyć 300 km/h. W finalnej rozgrywce przesiada się do Astona Martina DB9 produkowanego od 2003 roku. Piękna linia karoserii i silnik V12 o mocy 477 KM tworzą niepowtarzalne połączenie, którego efekty możemy oglądać we wspomnianej produkcji. Samochody w Szybkich i wściekłych 7 są po prostu najlepsze.