BMW to marka świetnych samochodów sportowych. Już na sam dźwięk nazwy BMW, wiele serc szybciej zaczyna bić. Tym bardziej, jeżeli słyszymy o BMW M3 GTR biturbo. Jest to bardzo szybki, można nawet powiedzieć, że zabójczo szybki samochód, o którym marzy większość mężczyzn, ale nie tylko oni. Płci pięknej również powinien się spodobać. Nawet przejażdżka jako pasażer, to przeżycie, które na długo będzie tkwiło w naszej pamięci.

Czym szczególnym wyróżnia się  BMW M3 GTR Biturbo?

BMW przyzwyczaiło nas do tego, że każdy model serii 3, a szczególnie wersje M3 doprowadzają do obłędu fanów marki. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nowe BMW M3 GTR biturbo, pozwala nam poczuć się tak, jakbyśmy siedzieli za sterami statku kosmicznego i pędzili z prędkością światła. Jest to Super Szybkie Auto.

Niezłe osiągi i ogromna frajda z jazdy, były prawdopodobnie przewodnim tematem prac inżynierów BMW, podczas projektowania i budowania tego modelu. Należą się im wielkie brawa i pochwały, bo tak świetnie prowadzącego się auta jak właśnie BMW M3 GTR Biturbo chyba jeszcze nie stworzono. Po prostu ten samochód nie ma sobie równych, pod względem przyjemności z jazdy i prowadzenia.

Pojemność silnika

Jeżeli spojrzymy na pojemność jednostki, która napędza pojazd, to na pierwszy rzut oka wiele osób będzie zawiedzionych. Tylko 2979 cm3 ma dawać przyjemność z jazdy? To ma być sportowy samochód? Przecież kolega ma 5-cio litrowego potwora, to dopiero jest jazda! To prawda, że cyfry opisujące pojemność silnika mogą mylić. Warto dlatego zerknąć, czym ten motor się charakteryzuje, a jest naprawdę o czym rozmawiać i co podziwiać. 3 litry pojemności i 6 cylindrowy silnik V6, a także biturbo.

Piękny dźwięk jednostki napędowej, jaką jest V6 może nas oduczyć słuchania radia w samochodzie. Zresztą słuchać muzyki w takim aucie to jego profanacja i obraza. Dźwięk wydechu i silnika jest znacznie przyjemniejszy. Oczywiście znajdą się tacy, którzy powiedzą, że to nie V8, ale takim nigdy się nie dogodzi i nie warto ich słuchać. Nigdy nie jechali, ba nawet nie siedzieli w M3.
Wracając jeszcze do motoru, który budzi ten wspaniały samochód do życia, to cechuje się on momentem obrotowym w wysokości aż 570 Nm.

To jest naprawdę kosmos! W dodatku oprócz ogromnego przyśpieszenia wynoszącego 4, 3 sekundy do 100km/h, wysoka moc silnika, bo aż 400KM, zobowiązuje do osiągnięcia prędkości maksymalnej w okolicach 300 km/h. Samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, która posiada 7 przełożeń. Przy takiej mocy i momencie obrotowym, nikt nie wrzuci biegów szybciej, niż automat specjalnie stworzony do tego super-sportowego samochodu. Takie właśnie jest BMW M3 GTR biturbo, wściekle szybkie i sprawiające ogromną frajdę z jazdy.

BMW M3 GTR Biturbo – ogromna przyjemność z jazdy

Ta ogromna przyjemność z jazdy to nie tylko sprawka wspaniałych osiągów, ale również napędu na tylną oś, odpowiednich opon i felg, oraz wyjątkowego pakietu aerodynamicznego, w jaki wyposażony jest ten model. Wszystko to zostało odpowiednio zaprojektowane przez inżynierów, a następnie przetestowane na torach wyścigowych, aby samochód spełniał wymagania każdego zagorzałego fana prędkości i wyścigów. Tylko tylny napęd nadaje się do samochodów sportowych i BMW o tym pamięta. Zresztą można spotkać się z opiniami, że gdyby przedni napęd był tym lepszym, to ludzie chodziliby na rękach. Może coś w tym jest?

Każdy fan BMW będzie śnić po nocach o tym modelu. Wystarczy na niego spojrzeć, a co będzie, gdy się nim przejedziemy? Piękna sylwetka samochodu, świetny pakiet aerodynamiczny przedstawiający zadziorną i agresywną naturę tego auta. To wszystko razem, wraz z niezłymi osiągami, daje nam samochód idealny.

Samochód, na który mało kto może sobie pozwolić, ale warto, choć raz w życiu się nim przejechać. 4, 3 sekundy do setki, co tam do setki, 13 sekund do 200 km/h robią wrażenie. Przejażdżka tym modelem BMW gwarantuje emocje, których nie będziemy w stanie zapomnieć. Wielu fanów marki, a szczególnie tego modelu zgodzi się ze mną, że posiadanie BMW M3 GTR biturbo i jazda nim, to lepsze niż seks. Nie jeden z nas zrezygnowałby z tej przyjemności w zamian za posiadanie tego super szybkiego samochodu.