Przymierzasz się do zakupu samochodu, ale zastanawiasz się nad wyborem oszczędnego modelu? Dowiedz się, czym się kierować przy podejmowaniu decyzji – zarówno w kwestii marki, jak i finansowania. Dokonując właściwego wyboru, możesz nie tylko sporo zaoszczędzić, ale i zyskać.

Mówi się, że wydatek związany z zakupem samochodu to zaledwie wierzchołek przysłowiowej „góry lodowej”. I słusznie, ponieważ to koszty codziennej eksploatacji mogą stanowić nadmierne obciążenie domowych finansów. Z tego powodu warto – jeszcze przed zakupem – zastanowić się nad wyborem rozwiązań pozwalających na obniżenie wydatków związanych z użytkowaniem samochodu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego auta?

Wybór auta nie może koncentrować się wyłącznie na atrakcyjnej cenie zakupu. Warto bowiem uwzględnić także dalsze ponoszone koszty utrzymania samochodu w związku z eksploatacją. Znaczenie ma zarówno tankowanie, jak i naprawy usterek oraz dostęp do atrakcyjnych form finansowania. Okazuje się bowiem, że korzystne warunki kredytu mogą wpłynąć na decyzję o zakupie auta konkretnej marki.

Benzyna, diesel czy hybryda?

Podstawowym kosztem utrzymania samochodu są wydatki na paliwo. Niestety w ostatnim czasie ceny mają tendencję do wzrostu, w efekcie czego rosną koszty tankowania auta. Warto zatem zastanowić się, czy nie lepiej zainwestować w model hybrydowy – samochód, w którym połączono silnik benzynowy z elektrycznym. Taka decyzja można oznaczać kompromis, który pozwoli na poczynienie znacznych oszczędności w związku z codzienną eksploatacją, bowiem spalanie tego rodzaju pojazdów jest dużo niższe – także w mieście – w porównaniu z autami z silnikiem benzynowym.

Należy przy tym podkreślić, że hybryda może być tańsza w użytkowaniu także w kontekście potencjalnych napraw. Nie ma tutaj tych elementów, których usterki wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków na naprawę.

Korzystna oferta finansowania

Zakupu auta wcale nie musisz finansować gotówką. Banki oferują kredyty samochodowe, wśród których znajdziesz niezwykle atrakcyjne propozycje. Co powiesz na finansowanie z niską miesięczną ratą, która wyliczana jest w oparciu o cenę pojazdu pomniejszoną o wpłatę własną i ostatnią ratę? Na takiej zasadzie działa m.in. Kredyt niższych rat Toyota Easy dostępny w Toyota Banku (RRSO 7,86%). Na jego korzyść przemawia również niska wpłata własna oraz możliwość wymiany samochodu po 3-4 latach bez konieczności angażowania własnej gotówki.

Wybierając finansowanie, możesz zyskać jeszcze więcej – szczególnie jako posiadacz Moto Konta w Toyota Banku. Dołączając do programu Tankuj Korzyści, masz możliwość uzyskania zwrotu za tankowanie nawet do 10%. Ponadto, korzystając z finansowania tego banku, zyskasz premię o wartości do 600 zł.

Warto zatem rozważyć skorzystanie z oferty tzw. autobanku, który osobom zmotoryzowanym ma do zaproponowania nieco więcej niż standardowa instytucja finansowa. Okazuje się, że właściwie podjęta decyzja może obniżyć koszty utrzymania samochodu – choćby w kwestii tankowania.

Poprzedni artykułZ jakich elementów zbudowana jest turbosprężarka samochodowa?
Następny artykułCo wpływa na cenę Twojego OC i AC?