O, C i A to 3 litery, które powinny być w alfabecie każdego kierowcy. Składają się na OC i AC – dwa ubezpieczenia, które są podstawą poruszania się pojazdem mechanicznym, samochodem osobowym, ciężarowym czy motocyklem, po drogach w Polsce. Od OC i AC zaczniemy naszą podróż po tzw. ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Ubezpieczenie OC użytkownika pojazdu mechanicznego jest obowiązkową opcją, która stanowi materialne zabezpieczenie w sytuacji, gdy będziesz sprawcą kolizji czy szkody i tym samym spowodujesz szkody u innych uczestników ruchu. Posiadając ubezpieczenie OC, nie musisz martwić się finansowymi skutkami swojego przewinienia – wszelkie koszty w takiej sytuacji pokrywa Twój ubezpieczyciel.

OC nie pokryje jednak strat związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami. Dlatego oprócz niego, warto skorzystać również z Autocasco (ubezpieczenie AC) – dobrowolnego ubezpieczenia, które może się przydać w przypadku kradzieży pojazdu czy też uszkodzenia w wyniku działania pogody lub innych uczestników ruchu drogowego. Skorzystanie z ubezpieczenia AC to rozwiązanie również w przypadku tzw. szkody parkingowej.

Assistance pojazdu – czy warto je mieć?

Kolejnym ubezpieczeniem, z którego warto skorzystać, jest Assistance. Zapewni Ci ono profesjonalne wsparcie specjalistów w razie wypadku, awarii albo utraty pojazdu. Dzięki niemu skorzystasz z holowania pojazdu, jego naprawy bądź otrzymasz auto zastępcze na czas wyeliminowania usterek w Twoim samochodzie. To również ochrona na wypadek nagłych awarii. Dzięki Assistance z jednej strony zyskujesz poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej spore oszczędności w przypadku niespodziewanego zdarzenia.

O NNW słów kilka

NNW jest bardzo ważnym uzupełnieniem pakietu złożonego z OC, AC oraz Assistance. NNW zapewni Ci wsparcie finansowe w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu doznanego w wypadku komunikacyjnym, a także śmierci w wypadku drogowym. NNW obejmuje nie tylko zdarzenia mające miejsce w trakcie poruszania się pojazdem, ale również postoju, wsiadania i wysiadania, a nawet naprawy auta. Chroni w kraju i za granicą, a można dodatkowo rozszerzyć je o wsparcie obejmujące szybki dostęp do konsultacji lekarskich bez skierowania, czy możliwość skorzystania z różnego rodzaju zabiegów, niezbędnych w celu powrotu do zdrowia po wypadku.

AC, OC, Assistance i NNW przyda się również motocykliście. Sprawdź ubezpieczenie motocykla Compensa i dowiedz się więcej o możliwościach ubezpieczenia Twojego jednośladu.

Jakie inne ubezpieczenia warto dodać do polisy komunikacyjnej?

    • ubezpieczenie opon, kół i dętek, które zostały uszkodzone podczas jazdy samochodem;
    • ubezpieczenie szyb – zarówno tych przednich, tylnych, jak i bocznych;
    • ubezpieczenie sprzętu sportowego przewożonego samochodem;
    • ubezpieczenie bagażu;
    • ubezpieczenie GAP czy BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkody).

Wszystkie powyższe opcje są dostępne, gdy wybierzesz ubezpieczenie samochodu Compensa.

Poprzedni artykułJak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?
Następny artykułVolvo i najciekawsze modele marki