Jeżeli już rozpocząłeś przygotowania do egzaminu państwowego na prawo jazdy, wiesz, że jest on dość wymagający i mniej niż 40 procent kandydatów na kierowcę zdaje go za pierwszym razem. Nie znaczy to, że jest to niemożliwe. Właściwe przygotowanie pomoże Ci odnieść sukces za pierwszym razem.

Przede wszystkim nie zapisuj się na egzamin w nieznanym sobie miejscu. Jeśli chodziłeś na kurs, który ma Cię przygotować na jazdę oraz zdanie egzaminu na prawo jazdy w Krakowie, to zrób to na miejscu. Mimo wąskich uliczek i dużego ruchu jest to otoczenie, do którego zdążyłeś się przyzwyczaić podczas jazd, a zmiana otoczenia powoduje nieporównywalnie większy stres niż kilka węższych przejazdów. Poza tym po egzaminie i tak będziesz poruszać się po tych samych obszarach.

Jaki wpływ ma wybór szkoły na zdanie egzaminu?

Mimo tego, że zasadniczo w każdej szkole jazdy powinieneś móc nauczyć się prowadzić samochód, to każda szkoła jazdy Kraków będzie korzystać z innych materiałów i metod dydaktycznych, które mogą być w różnym stopniu skuteczne. Dlatego przed wyborem placówki spytaj znajomych, którzy już są kierowcami, jaką mają opinię o szkole, do której chodzili oraz jakie metody są tam wykorzystywane. Twoje skupienie podczas wykładów teoretycznych i forma ich przeprowadzania jest często niedoceniana, jednak dzięki nim jesteś w stanie lepiej wykorzystać czas na jazdach i skupić na przygotowaniu do egzaminu. Zastanów się czy wykłady online nie byłyby dobrym wyborem ze względu na możliwość optymalnego wykorzystania czasu.

Jak zorganizować jazdy przed egzaminem?

Niezbyt dobrym pomysłem jest zdawanie egzaminu, gdy od ostatniej jazdy minęły dwa miesiące. Nie znaczy to też, że należy w dzień egzaminu zapisać się na cztery godziny jazd z rzędu, gdyż to dodatkowo Cię zmęczy i zestresuje. Najlepiej zdawać egzamin poprzedzony w miarę regularnymi jazdami. Jeżeli Twój 30-godzinny pakiet już się skończył, ale nie czujesz się jeszcze na siłach, aby podejść do egzaminu, możesz zawsze zapisać się na jazdy doszkalające. Ceny takich jazd w szkole Orzeł możesz znaleźć pod adresem nauka jazdy Kraków. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zapłacenie za kilka dodatkowych godzin niż frustrowanie się kolejnymi niezdanymi egzaminami.

Zrelaksuj się tuż przed egzaminem

Wieczorem w dzień przed egzaminem powtórz sobie najważniejsze pojęcia, takie jak sposób włączania określonych świateł i sprawdzanie poziomu płynów pod maską. Następnie skup się już tylko na relaksie. Obejrzyj film lub poczytaj książkę. Jeśli masz taką możliwość to w dzień egzaminu nie idź do szkoły lub pracy po to, aby dodatkowo się nie stresować. Przy niższym poziomie stresu łatwiej zauważysz potencjalne niebezpieczeństwa na drodze i unikniesz popełniania oczywistych błędów.

Przede wszystkim pamiętaj, że egzamin ma za zadanie sprawdzić te umiejętności, które już nabyłeś na kursie. Także, powinieneś być w stanie go zdać, a największą przeszkodą może się okazać Twój stres.

Poprzedni artykułGdzie kupić auto części?
Następny artykułOC, AC, Assistance… – co jeszcze warto wziąć pod uwagę ubezpieczając pojazd?