Od samego początku największymi zaletami szwedzkiej marki Volvo była przede wszystkim solidność, nowoczesność i wysoka jakość. Producent jedna sobie kierowców głównie za sprawą swojej niezawodności i bezpieczeństwa. Dzisiaj Volvo po wielu zawirowaniach w ostateczności, znowu święci liczne sukcesy, ponieważ nowe samochody Volvo nadal są nowoczesne, wygodne i bezpieczne.

Volvo, czyli kombi

Do jednych z najbardziej kultowych modeli Volvo, najchętniej kupowanych w latach 80. i 90. XX wieku za Oceanem, czyli w USA, należą Volvo 740, Volvo 760 oraz Volvo 240, czyli znane nam kanciaste kombi. Samochody te swojego czasu zyskały miano klasycznych aut rodzinnych, czyli przestronnych, wygodnych i bezpiecznych. Ogólnie można powiedzieć, że Volvo doskonale odnajduje się w konstrukcji samochodów o nadwoziu kombi.

W dawnych latach przy swoich mało opływowych kształtach były one jednak bardzo wygodne i przestronne. A nowoczesne rozwiązania Volvo w zakresie bezpieczeństwa gwarantowały kierowcom i pasażerom jak najbezpieczniejszą podróż. Dzisiaj producent oferuje kombi V90 i V60, co prawda już bardziej opływowe, komfortowe, nowoczesne i bezpieczne.

Kultowe sedany Volvo

Oczywiście na kombi nie kończy się portfolio Volvo, które oferuje również atrakcyjne sedany. Volvo zawsze podążało z czasem i marka doskonale reagowała na rynek motoryzacyjny, a raczej na potrzeby kierowców. Oczywiście kwestie bezpieczeństwa, o które producent bardzo dba, przekładały się zawsze na wysokie zainteresowanie Volvo jako samochodem rodzinnym.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że marka oferuje dzisiaj wspaniałe sedany, takie jak S60 i S90, a w poprzednich latach kultowe Volvo 740 i Volvo 940. Na uwagę zasługuje również wyjątkowy model Volvo S80 I, który w momencie wypuszczenia na rynek był najbezpieczniejszym i najbardziej zaawansowanym samochodem pod względem zastosowanych rozwiązań elektronicznych.

SUV rodzinny od Volvo

W stajni Volvo znajdziemy także nowoczesne SUV-y, oferowane zarówno w klasie kompaktowej (XC40), jak i średniej (XC60) oraz wyższej (XC90). Podobnie jak w innych swoich modelach, Volvo zadbało o pełne bezpieczeństwo oraz wygodę kierowców i pasażerów, a także liczne o rozwiązania ekologiczne. Warto nadmienić, że poszczególne modele SUV-ów Volvo były licznie nagradzane właśnie ze względu na ich bezpieczeństwo i bogate wyposażenie.

Elektryki w stajni Volvo

W kwestii samochodów elektrycznych Volvo również nie uznaje żadnych kompromisów, oferując najnowocześniejsze rozwiązania z możliwych. W taki sposób otrzymaliśmy najpierw hybrydy typu plug-in, a następnie w pełni elektryczny pojazd C40 Recharge. Przy czym oferta samochodów Volvo z napędem hybrydowym obejmuje takie modele marki, jak: XC40 S60, S90, V60 i V90. W modelach hybrydowych obecny jest dopisek Recharge. Co istotne, w samochodach z napędem plug-in hybryd z powodzeniem można jeździć w pełnym trybie elektrycznym!

Dzisiaj Volvo nadal jest prekursorem w dziedzinie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Nowoczesne systemy, w jakie są wyposażane samochody, Volvo mogą konkurować z rozwiązaniami stosowanymi w programach kosmicznych. A wysoki komfort ich użytkowania, jakość wykonania i niezawodność sprawiają, że jedyną rzeczą, jaką potrzebuje od nas nasze auto, będzie jedynie systematyczny serwis Volvo, polegający na wymianie płynów i elementów eksploatacyjnych.

Poprzedni artykułOC, AC, Assistance… – co jeszcze warto wziąć pod uwagę ubezpieczając pojazd?
Następny artykułDobry mechanik samochodowy – jak wybrać warsztat?