W ciągu ostatnich kilku lat przemysł motoryzacyjny zrobił ogromne postępy pod względem innowacji technologicznych. Firmy samochodowe intensywnie inwestują w najnowsze technologie, które mogą następnie włączyć do swoich maszyn. W 2018 roku kilku czołowych graczy w branży zaskoczyło nas pionierskim studium pilotażowym dotyczącym pojazdów autonomicznych i nowych modeli samochodów elektrycznych. Obecny stan innowacji w przemyśle motoryzacyjnym jest czymś, co było dalekie od wyobraźni, dziesięć lat wcześniej.

Choć w najbliższym czasie nie zobaczymy latających samochodów, takich jak te z popularnego filmu „Powrót do przyszłości”, w branży motoryzacyjnej pojawi się kilka ekscytujących trendów, które w tym roku mają trafić na drogi . Biorąc jednak pod uwagę liczbę pojazdów sprzedawanych każdego roku, a także tempo wzrostu pojazdów na drogach, nie można oczekiwać lepszego wyniku. Biorąc to pod uwagę, liderzy rynku motoryzacyjnego, tacy jak Uber i Lyft zintensyfikowali działalność i usługi carpooling.

Urządzenia te nie tylko pomagają zmniejszyć stres podczas dojazdów do pracy, ale także obniżają poziom zanieczyszczeń. Dla pokolenia, które oczekuje komfortu samochodu typu SUV połączonego z niską efektywnością cenową, samochody crossover stały się hitem. Mieszanka regularnych sedanów i SUV-ów, crossoverów pojawiły się jako jeden z najbardziej praktycznych sposobów dojazdu bez rezygnowania z komfortu i stylu. W ciągu najbliższych lat możemy spodziewać  się dużych inwestycji i eksperymentów, a także odkrywania nowych rynków dla solidnych i przyjemnych pojazdów typu crossover.