Najdroższe auta świata 2018 to przede wszystkim olbrzymie sumy jakie trzeba za nie zapłacić, ale także niesamowite osiągi, z którymi nie często ma się do czynienia. Każdy z tych supersamochodów, może swoją mocą objąć co najmniej kilka zwykłych samochodów osobowych, jakimi my poruszamy się na co dzień. Wkroczmy zatem w świat tysiąca koni mechanicznych i pieniędzy liczonych nie w tysiącach, lecz w milionach.

Pierwszym z najdroższych samochodów z 2018 roku jest Lykan Hypersport. Jest to pierwszy pojazd w całości zaprojektowany i wykonany na Bliskim Wschodzie. Posiada m.in.  reflektory z wbudowanymi klejnotami oraz tytanowe ostrza z diamentem. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h osiąga w 2,8 sekundy, a jego maksymalna prędkość to niemal 400 km/h. Koszt tego pojazdu to 3,5 mln dolarów. Kolejnym samochodem z wysokiej półki jest Lamborghini Veneo. Jest to jeden z najszybszych modeli Lamborghini, jaki został kiedykolwiek wyprodukowany.

Co ciekawe wykonano go w 50. rocznicę istnienia marki. Maksymalna prędkość, jaką może osiągać ten pojazd, to 355 km/h. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje mu 2,5 sekundy. Chcąc nabyć ten samochód trzeba zapłacić 4,5 mln dolarów. Zdecydowanie najdroższym i najbardziej ekskluzywnym spośród niech jest jednak samochód marki Maybach.

Model Exelero kosztował aż 8 mln dolarów. Kosztował, bo posiada już właściciela, który z pewnością może czuć się wyjątkowo, gdyż na rynek został wypuszczony tylko jeden egzemplarz tego najbardziej luksusowego samochodu świata. To najdroższe auto świata rozpędza się do 100 km/h w 4,4 sekundy i może osiągać prędkość 371,5 km/h.