Obecnie na rynku mamy szeroką gamę modeli samochodów, jeszcze kilka lat temu mało kto by pomyślał, że producenci zaszczycą nas takimi wygodami, które możemy mieć teraz. Oczywiście wszystko zależy od naszych możliwości finansowych, jak również potrzeb i zainteresowania. Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami odczuciami na temat dwóch rodzajów samochodów. Otóż pierwszymi będą samochody autonomiczne, ponieważ nie każdy jeszcze słyszał czym one tak naprawdę są, jak również samochody elektryczne.

Samochody autonomiczne

Przemysł zmotoryzowany nazywa jest samochodami przyszłości. Nie potrzebują one ani oleju napędowego, ani paliwa.Producenci pracują jednak nadal nad udoskonaleniem takiego auta i wypuszczeniu go na rynek. Dla przykładu właśnie takim autem może być Mercedes Klasy E. Jest to samochód, który ma pełnić rolę jeszcze bardziej bezpiecznego, przystosowanego do jazdy autonomicznej oraz bezwypadkowej.

Samochody elektryczne

Stają się one powoli tematem dyskusji oraz wymiany spostrzeżeń, a jeszcze kilka lat temu, gdy rynek nie był aż tak bardzo rozwinięty – traktowano je jako coś dziwnego. Najpopularniejszym samochodem elektrycznym jest z pewnością Nissan Leaf, kosztuje on w salonie około 125 tysięcy złotych. Oczywiście na portalach motoryzacyjnych można taki sam samochód, aczkolwiek używany kupić o wiele taniej. Odpowiednikiem Leafa jest elektryczne Fluence ZE. Za to wygodne auto trzeba zapłacić opłatę leasingową za baterię, mimo tego iż nie należą one do właściciela samochodu.

kjhkjhg

Kolejnym przykładem samochodu elektrycznego będzie model BMW i3, jest to dość kontrowersyjne auto, a jego cena, nie jest kwotą niską. Pełni rolę raczej niewielkiego samochodu, które przyśpiesza do stu kilometrów w 7,2 sekundy.

Renault Twiza – jest to auto, które kupujemy bez akumulatora, z tego względu, iż procent nam go jedynie pożycza, a my musimy za niego co miesiąc płacić. Jego cena to około 34 tys. złotych.

Nissan e-NV200 – jest to elektroniczny dostawczak, na pewno dobrze sprawdzi się w nowoczesnych firmach dostawczych. Rozpędza się w 14 sekund do 100 km/h. Czas ładowania wynosi maksymalnie do 12 godzin.