Przyciemnione szyby to nie tylko walor uatrakcyjniający nasze auto, to również element spełniający praktyczne funkcje. Latem pozwala on ograniczyć nagrzewanie się wnętrza samochodu. Pozwala również ukryć zawartość auta, lub przewożone w nim osoby. Przyciemnione tylne szyby uchronią również nasze dzieci przed mocnym słońcem bijącym przez szybę. Dlatego tak wiele osób decyduję się na przyciemnianie szyb, ale z czym się to wiąże i na co musimy uważać? Dowiecie się tego w tym artykule.

Jeśli podejmiemy się przyciemniania szyb na własna rękę lub w jakimś nieprofesjonalnym warsztacie możemy narazić się na dodatkowe koszty w postaci mandatu i odebranego dowodu rejestracyjnego.

Przyciemnianie szyb może być nielegalne, gdy folia zbyt słabo przepuszcza światło lub nie posiada odpowiednich atestów. Tak najczęściej jest gdy przyciemniamy szyby samodzielnie. Folia, którą możemy kupić po małych kosztach nie zda egzaminu. Przyciemnianie folią to najprostszy sposób, ale również na dłuższa metę może dać słabe efekty gdy folia zacznie się na przykład łuszczyć. Dodatkowo nie spełnia podstawowych parametrów przepuszczalności światła i nie posiada odpowiednich atestów.

Przyciemnione szyby to nie tylko walor

Auto, w którym szyby są przyciemnione w ten sposób, że nie widać kierowcy nie ma prawa poruszania się po drodze. Przyciemnione szyby to nie tylko walor uatrakcyjniający nasze auto, to również element spełniający praktyczne funkcje. Latem pozwala on ograniczyć nagrzewanie się wnętrza samochodu. Pozwala również ukryć zawartość auta, lub przewożone w nim osoby. Przyciemnione tylne szyby uchronią również nasze dzieci przed mocnym słońcem bijącym przez szybę