Nowy Top Gear – Nowe wydanie już niedługo w TV

Top Gear to najpopularniejszy program motoryzacyjny na świecie, prowadzony przez Jeremy’iego Clarksona, Richarda Hammond i Jamesa Maya. Jakże wielkim zaskoczeniem była wiadomość o wznowieniu nagrań, które ruszyły 7 października, na nowe odcinki przyjdzie nam jednak poczekać, choć mają zaskoczyć wszystkich fanów. Każdy dobrze pamięta marcową sytuację, w której to jeden z prowadzących – Jeremy Clarkson zadał cios producentowi Top Gear, po której natychmiast został odsunięty od programu. Po tym wydarzeniu zaczął współdziałać z Amazonem. Nie trzeba było długo czekać na dołączenie do niego pozostałych prowadzących oraz głównego producenta programu.

Nowy Top Gear Finansowanie i ilość nowych odcinków

Tym sposobem Clarkson, Hammond oraz May mają zagwarantowane 36 nowych odcinków i trzyletni kontakt, nie da się jednak ukryć, że Amazon musiał im sporo zapłacić. Wiadomo, że nowy Top Gear musi też posiadać inną nazwę, co dla najwierniejszych fanów może być dużym zaskoczeniem, będzie jednak ona nawiązywać do poprzedniej, możliwe propozycje to „Gear Knobs” oraz „Gear Nobs”, choć tego dowiemy się dopiero przy premierze pierwszego odcinka.

Nowy Top Gear To Spora inwestycja

Top Gear sprawił, że Stacja BBC, która emitowała Top Gear’a dorobiła się ogromnych zysków, nie ma co się dziwić – poszczególne odcinki były oglądane przez miliony osób na całym świecie. Przy półmilionowym kapitale na każdy z nich zyski były nawet 20-30 razy większe.

Nowa seria magazynu motoryzacyjnego Top Gear, którą będzie zarządzać Amazon podniosła kapitał na każdy odcinek do 4,5 miliona funtów, choć nawet przy takich kosztach jest to dla nich niezwykle opłacalne. Możemy więc wyobrazić sobie jak profesjonalne i zaskakujące będą dla widzów nowe odcinki. Co więcej, sami prowadzący życzą sobie spore gaże za każdy odcinek – kwoty te sięgają nawet ponad 800 000 funtów za każdy z nich, jednak Amazon jest w stanie sprostać tym oczekiwaniom dobrze wiedząc, że zwróci się wszystko z nawiązką.

Nowy Top Gear – czy na pewno w 2016 roku ?

Niestety nie wiadomo dokładnie kiedy nowy Top Gear ujrzy światło dzienne, wstępnie określono, że będzie to 2016 rok. Jest jednak jasno określone, iż dostęp do niego jak i wszystkich kolejnych epizodów będzie możliwy jedynie poprzez platformę internetową Amazon Prime, gdzie istnieje możliwość wykupienia rocznego dostępu za cenę około 80 funtów. Co do pojawienia się programu w telewizji nie ma jeszcze żadnych informacji.

Nowy Top Gear – Sukces czy porażka?

BBC przez całą tę aferę straciło jeden z najbardziej dochodowych programów telewizyjnych w historii. Co prawda główny prowadzący został zastąpiony innym – Chrisem Evans, a w czerwcu tego roku ukazała się informacja o poszukiwaniu pozostałych prezenterów, gdzie na casting mógł zgłosić się każdy.

W rzeczywistości jednak nikt nie spodziewa się już po Top Gear tego, co dawniej i oglądalność może bardzo rozczarować producentów i samą stację telewizyjną – z pewnością format programu zostanie zmodyfikowany, a liczba prowadzących dalej jest zagadką. Stacja BBC także planuje premierę na rok 2016, co ma nastąpić przed nowym programem Clarksona, Hammonda oraz Maya.

Fani jednak wiedzą jaką decyzję podjąć, dlatego przewiduje się, że nowy Top Gear odniesie porażkę, za którą stacja BBC słono zapłaci. Cóż, pozostaje nam jedynie czekać na nową produkcję Amazona, a w międzyczasie zadowolić się starymi, dobrymi odcinkami.