Sprawdzenie samochodu pod kątem jego sprawności stanowi konieczność w bardzo wielu sytuacjach: przy wydawaniu ekspertyz sądowych, ocenie szkód czy przed zakupem używanego samochodu. W każdej z tych sytuacji korzysta się z usług specjalisty, który obejrzy, zweryfikuje i oceni auto. Autorzeczoznawcy, bo oni właśnie zajmują się tymi działaniami, dokonując sprawdzenia używanego pojazdu, mogą pomóc w podjęciu decyzji zakupowej. Właśnie ten temat przeanalizujemy dokładnie poniżej.

1. Sprawdzenie samochodu przed zakupem – co warto sprawdzić?

2. Jak oszukują sprzedający?

3. Ile kosztuje opinia o stanie pojazdu?

Jak wybrać sprawdzonego rzeczoznawcę? W przypadku autorzeczoznawcy opinie innych, zadowolonych klientów będą najlepszym potwierdzeniem jakości usług.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – co warto sprawdzić?

Zapewne przymierzając się do zakupu samochodu, z odpowiednim wyprzedzeniem śledzisz portale ogłoszeniowe. Nietrudno zauważyć, że w ofertach sprzedających wszystkie pojazdy prezentują się doskonale, są zadbane i niemal nie mają wad… Niestety, życie pokazuje, że praktyka często rozmija się z tymi zapowiedziami. Aby uniknąć kłopotów, kupuj wyłącznie sprawdzone auto.

Tu pojawia się możliwość pomocy rzeczoznawcy. Autorzeczoznawcy opinie mają bardzo dobre, a dodatkowo oferuje szeroki zakres usług: począwszy od weryfikacji ceny na umowie po kontrolę stanu, w jakim znajduje się samochód używany. Pozwoli ci to uniknąć wszelkich pułapek, jakie stosują sprzedający.

Weryfikacji przez rzeczoznawcę podlegają między innymi:

  • stan techniczny układu kierowniczego,
  • stan techniczny zawieszenia,
  • silnik i skrzynię biegów,
  • wszelkie podzespoły w samochodzie, takie jak poduszki powietrzne,
  • stan powłok.

Jak oszukują sprzedający?

Nie jest tajemnicą, że sprzedający samochody często nieuczciwie próbują zamaskować kłopotliwą historię mogącą zakłócić proces zakupu auta. Zdarza się, że na rynek trafiają samochody uszkodzone, zalane, powypadkowe, rozbite. Przeprowadza im się niezbędny lifting, poprawia wygląd, dokonuje wymiany oleju, jednak już próba uruchomienia silnika pozwala wychwycić nieścisłości.

Warto sprawdzić także grubość powłoki lakierniczej, gdy to ona zawiera sporo informacji na temat pojazdów i ich historii wypadkowej.

Ile kosztuje opinia o stanie pojazdu?

Sprawdzenie samochodu zanim zdecydujesz się na zakup auta to koszt kilkuset złotych. Trzeba przyznać, że jest to usługa przystępna cenowo – zwłaszcza w kontekście ewentualnych wydatków, jakie możesz ponieść przy niewystarczającej weryfikacji stanu auta.

Poprzedni artykułPłukanka do silnika – skuteczny środek czyszczący
Następny artykułJak sfinansować zakup samochodu elektrycznego?