Marzysz o tym, aby kupić samochód, ale nie dysponujesz wystarczającymi środkami? Problem ten możesz szybko rozwiązać dzięki kredytowi, z którym sfinansujesz zakup auta zarówno nowego, jak i używanego. A może tak pokusić się o kredyt na samochód elektryczny? To świetny pomysł. Poznaj szczegóły i przekonaj się, że naprawdę warto zainwestować w tak nowoczesne rozwiązanie!

Samochód elektryczny – czy warto?

Wiele osób obawia się zakupu samochodu elektrycznego. Wciąż bowiem wśród kierowców krążą nieprawdziwe informacje dotyczące m.in. rzekomo wysokich kosztów utrzymania i ewentualnych napraw takiego pojazdu, krótkiego czasu jazdy (zasięgu) na jednym naładowaniu czy braku dostępności stacji ładowania. Współczesne samochody elektryczne oferują w większości zasięg około 300 km na jednym naładowaniu, a większe modele nawet do 500 km! Czy każdy „standardowy” kierowca, który odwozi dzieci do szkoły, jedzie do pracy i na zakupy, właśnie tyle pokonuje każdego dnia? Otóż to!

Samochód możesz ładować w chwili, gdy z niego nie korzystasz – w nocy lub np. wtedy, gdy zostawiasz go na parkingu przed miejscem pracy. Nikt nie korzysta z auta przez 20 godzin na dobę, zatem zawsze znajdzie się czas na to, aby go naładować. Koszty utrzymania pojazdu elektrycznego są niewielkie, a korzyści, jakie płyną z jego posiadania są nie do przecenienia. Jeśli więc rozważasz zakup auta na kredyt, koniecznie rozważ kredyt na samochód elektryczny. Chcesz uzyskać cenne porady z zakresu finansów i inwestycji? Zajrzyj na Portal Doświadczony Inwestor.

Jakie są zalety korzystania z samochodu elektrycznego? Jest ich wiele – począwszy od Twojego wkładu w ochronę środowiska, a skończywszy na znacznym obniżeniu kosztów codziennej eksploatacji, ewentualnych napraw, przeglądów i niesamowitym komforcie oraz przyjemności, jakie gwarantuje jazda nowoczesnymi samochodami elektrycznymi. Nie bez znaczenia jest również fakt, że korzystając z tego rodzaju auta, zyskujesz wiele przywilejów, jak np. możliwość parkowania w określonych miejscach (w tym do darmowego parkowania), do których „zwykłe” samochody nie mają dostępu.

Kredyt na samochód elektryczny – jak go uzyskać?

To proste. Jeśli zdecydujesz się na zakup samochodu elektrycznego, przejrzyj oferty banków, które oferują kredyt właśnie na ten cel – nie na samochód w ogóle, ale właśnie na jego elektryczną wersję. Kredyt na samochód elektryczny często wiąże się z bardzo atrakcyjnymi warunkami – lepszymi niż na jego klasyczny odpowiednik. Należą do nich m.in. niskie oprocentowanie i RRSO, dogodny okres kredytowania (np. już od 6 do nawet 96 rat).

Co współcześnie jest szczególnie istotne, niektóre banki akceptują różne źródła dochodu – nie tylko umowę o pracę, ale różne inne formy umowy, a także środki pochodzące z zagranicy. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dobra propozycja kredytu to propozycja elastyczna, w której możesz wybrać formę spłaty, np. raty miesięczne malejące lub równe, czy coraz bardziej popularne raty balonowe.

Ważne jest to, aby cała procedura pozyskiwania kredytu była prosta, opierała się na jasnych, przejrzystych zasadach i pozwalała na szybkie uzyskanie środków. Chcąc sprawdzić, czy posiadasz zdolność kredytową i jaką kwotę możesz otrzymać, nie musisz już teraz udawać się do placówki banku. Większości formalności możesz dokonać online i przez telefon.

Aby wszystko przebiegało sprawnie, pamiętaj o przygotowaniu stosownych dokumentów. Podstawą jest ważny dowód tożsamości. Przygotuj ponadto dokument, który potwierdza wysokość i źródło Twoich dochodów oraz dokumenty dotyczące pojazdu, który planujesz nabyć – doradca w banku (przez telefon) poinformuje Cię, czego dokładnie potrzebujesz, by ubiegać się o kredyt.

Po wypełnieniu wniosku musisz zaczekać na decyzję. Na szczęście obecnie wiele banków rozpatruje wnioski w bardzo szybkim tempie, zatem nie musisz obawiać się o to, że Twój wymarzony samochód elektryczny odjedzie w nieznane z innym kierowcą!

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank

Źródło

  1. https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/aktualnosci/2020/wrzesien/10-powodow–dla-ktorych-warto-wybrac-samochod-elektryczny.html?campaign=V2PL0949&language=PL&adchan=seah&publisher=GADW&country=PL&adplt=pseac&cpid=16500181345&adpay=pd&gclid=CjwKCAiAzKqdBhAnEiwAePEjkpO4mjjMDKY2N4SxAZ_xKRH2QJoc3ooffZW-Cqo1_dQviI7bXgBa2xoC5wEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Poprzedni artykułKiedy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy?
Następny artykułCzy warto rozważyć montaż instalacji LPG w samochodzie?