Problemy z odpalaniem silnika? Nierówna praca samochodu? Spadki obrotów w najbardziej nieoczekiwanych momentach? Wszystko to może wskazywać na awarię, jednak problem może być bardziej błahy. Zanieczyszczenia gromadzące się w jednostce napędowej skutecznie mogą zaburzać jej działanie i doprowadzać do jeszcze poważniejszych problemów. Nie musimy jednak od razu pędzić do mechanika – płukanie silnika przeprowadzić możemy samodzielnie!

Innowacyjny środek do czyszczenia silnika od TEC 2000 – kompleksowa ochrona samochodu

Pomóc w tym może płukanka do silnika TEC2000 Engine Flush, czyli doskonałej jakości preparat usuwający zanieczyszczenia z jednostki napędowej. Doskonały skład tego preparatu sprawia, że w łatwy sposób pozbędziemy się zanieczyszczeń z newralgicznych elementów silnika i odpowiednio zabezpieczymy je przed zużywaniem. Usunięcie zalegającego nagaru usprawni działanie wszystkich mechanizmów i zwiększy właściwości smarne oleju. Przełoży się to na ogólne działanie silnika, zwiększając jego osiągi i poprawiając ekonomiczność.

Płukanka do silnika TEC2000 – bardzo łatwa aplikacja

Co jest jednym z największych zalet płukanki do silnika TEC2000 Engine Flush? Na pewno łatwość aplikacji – cały proces trwa maksymalnie 30 minut. Tylko tyle wystarczy, aby wyczyścić jednostkę napędową i nie będą do tego potrzebne specjalistyczne narzędzia ani zaawansowana wiedza – wystarczy kierować się instrukcją podaną na puszce.

Płukanie przeprowadza się podczas standardowej wymiany oleju. Płukankę TEC2000 Engine Flush należy wlać do starego oleju i rozgrzać silnik do normalnej temperatury pracy. Teraz wystarczy zostawić auto na biegu jałowym na ok. 10-15 minut. W przypadku, gdy samochód jest w złej kondycji, lub nie znamy jego stanu, możemy dać preparatowi więcej czasu na działanie. Z racji bezpieczeństwa samochód przez ten czas znajdować musi się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz, aby uniknąć zatrucia spalinami.

Po odczekaniu chwili możemy przystąpić do zlewania starego oleju – dzięki działaniu płukanki i zawartych w niej rozpuszczalników pozbywamy się zanieczyszczeń i nagaru. Teraz możemy dolać nowego oleju i wymienić filtr – zastosowanie środka od TEC200 sprawia, że będzie miał on znacznie lepsze właściwości smarne i lepiej ochroni metalowe powierzchnie przed zużyciem.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą TEC2000 – dodatki do paliwa najwyższej jakości to świetny wybór dla każdego kierowcy. Jeżeli zależy Ci na lepszym działaniu Twojego samochodu to z pewnością docenisz nasze produkty. Skuteczność ich działania potwierdzają liczne opinie zadowolonych użytkowników. Dołącz do nich już dziś – zapraszamy!

Poprzedni artykułNa czym polega regeneracja lamp samochodowych?
Następny artykułKiedy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy?