Samochody autonomiczne są autami, które poruszają się samodzielnie bez ingerencji kierowcy. Samochody autonomiczne mają być wygodne, ekonomiczne i bezpieczne. Obecnie samochody autonomiczne to auta klasy premium (Audi, Mercedes, BMW). Jednym z takich samochodów jest Mercedes klasy E. W przyszłości takim autem będzie również Audi A8, które do 2017 roku może jeździć samodzielnie do prędkości 130 km/h. Mercedes klasy S pozwala na jazdę z niewielką prędkością bez konieczności trzymania kierownicy.

Głównymi producentami systemów autonomicznej jazdy do Tesli są firmy Bosh i Continental

Nad samochodami autonomicznymi pracują marki takie jak Ford i Volvo. Szwedzki koncern do 2020 roku chce wprowadzić na rynek samochody, które nie będą powodować wypadków. Będą posiadać kamery i sensory, które pozwolą na ominięcie pieszego lub przeszkody.

Samochody autonomiczne wprowadza również firma Google. Do tej pory przejechały ponad milion kilometrów. Najnowszy samochód firmy bazuje na Lexusie RX 450h. Auto posiada dwa silniki (benzynowy 3.5 litra o mocy 299 KM i silnik elektryczny o mocy 123 KM).

bosh continental autonomiczne