Przeglądając internet w poszukiwaniu zapowiedzi nowości samochodowych coraz częściej pojawia się dostęp do aut hybrydowych i elektrycznych. Tematyka aut elektrycznych jest coraz bardziej na topie, a zarazem dzięki nowoczesnym systemom szybkiego ładowania akumulatorów takich aut, o wiele większej sprawności tych aut i zdecydowanie lepsze przyspieszenie. Auta elektryczne mają moment oparty o prawa fizyki wynikające z równań maxwella więc przyspieszenie w przeciętnym samochodzie od 0 do setki w 3 sekundy jest całkowicie możliwe. Silniki te są również o wiele bardziej ciche i nie emitują spalin.

lhjlklio
Choć samochód elektryczny kojarzy się nam najczęściej z Teslą, który poza wprowadzenie super nowoczesnego auta potrafiącego na jednym ładowaniu przejechać około 300 mil wprowadził na tyle dużą ilość punktów ładowania elektrycznego by można te auta ładować w każdym zakątku ameryki. Poza modelami auta przodownika na rynku do rywalizacji aut elektrycznych swoje rozwiązania wprowadza BWM swoim samochodem auto ładowane może przejechać około 160 km. Innym rywalem wkraczającym na rynek jest Nissan.

Samochód miejski Nissan leaf może na jednym 12 godzinnym ładowaniu przejechać około 200 kilometrów. Pozostałe marki biorące udział w wyścigach aut elektrycznych jest renault wprowadzający dwa swoje modele aut jak i Smart.

Coraz więcej producentów aut wkracza na rynek samochodów elektrycznych. Problemem wszystkich stacji ładowania jest jednak dostępność do możliwości ich ładowania na terenie Polski jak i europy. Przyszłość motoryzacji wyraźnie się plasuje jednak na zastąpienie silników spalinowych cichymi autami elektrycznymi.