Media zajmujące się motoryzacją, zarówno czasopisma, portal, jak i stacje telewizyjne, systematycznie publikują rankingi na najszybszy samochód świata. Maksymalna prędkość to ten parametr każdego sportowego auta, który elektryzuje zarówno właścicieli tych aut, jaki sympatyków motoryzacji, zarówno dorosłych, jak i młodych.

Od paru lat w rankingu na najszybszy samochód świata (aktualności 2016) niepodzielnie rządzi marka Bugatti, obecnie należąca do koncernu Volkswagen. Przez wiele lat palmę pierwszeństwa jako najszybszy samochód świata dzierżyło Bugatti Veyron, które potrafiło się rozpędzić do ponad 400 km/h. Po wielu latach w rankingu na najszybszy samochód świata (aktualności 2016) przyszedł czas na zmianę. Ale nie na producenta, tylko na model.

Teraz najszybszym samochodem świata będzie następca Veyrona, czyli Chiron, który pojedzie ponad 420 km/h.

bugatti chiron veryon

Powyższe odnosi się oczywiście do samochodów seryjnie produkowanych i ich fabrycznych osiągów. Wśród samochodów tuningowanych z najszybszy uważany jest egzemplarz Forga GT należący do amerykańskiego właściciela. Ten najszybszy samochód świata (aktualności 2016) jest szybszy nawet od Chirona.

Ford-GT