W Polsce z roku na rok rośnie sprzedaż nowych samochodów. Nie zmienia to jednak faktu, że to rynek wtórny i auta używane nadal cieszą się największą popularnością. O ile kiedyś w poszukiwaniu samochodu trzeba było odwiedzać giełdy lub szukać okazji na ulicach, to dziś można to zrobić praktycznie bez wychodzenia z domu. Jak zatem znaleźć idealne auto i z czego korzystać w jego poszukiwaniu?

Samochody nowe i używane w jednym miejscu

Najbardziej popularna kwota zakupu auta używanego w Polsce wynosi średnio 20-30 tysięcy złotych. Wiele osób wychodzi z założenia, że w takiej kwocie nie można znaleźć nic ciekawego i godnego uwagi. Nic bardziej mylnego. W popularnym serwisie ogłoszeniowym Pokato.pl można znaleźć oferty wielu ciekawych aut również w takim przedziale cenowym.

Gdzie szukać idealnego auta?

Przy poszukiwaniu samochodu należy zwrócić uwagę na przejrzystość oferty. Wspomniany już serwis ogłoszeniowy Pokato.pl daje możliwość wglądu w najważniejsze informacje już podczas przeglądania listy ogłoszeń, bez bezpośredniego wchodzenia w daną ofertę. To bardzo przyśpiesza proces poszukiwań i daje możliwość porównania cen i parametrów. Przy ogłoszeniu powinny znajdować się podstawowe informacje o modelu czyli: cena. wersja silnikowa, rok produkcji, miasto bądź miejscowość oraz oczywiście dane kontaktowe sprzedającego. Tworząc takie ogłoszenie sprzedaży należy zwrócić uwagę na dokładność i rzetelność opisu. Po pierwsze jest to dużo łatwiejsze w doborze dla potencjalnego klienta, a po drugie – można uniknąć zbędnych telefonów z pytaniami. Drugim ważnym elementem jest ilość zdjęć – tu również następuje podobna analogia – im więcej, tym lepiej.

Jakich modeli najlepiej szukać?

Wszystko zależy oczywiście od naszych potrzeb oraz zasobności portfela. Ciekawą propozycją może być Peugeot 508 – Oferty Peugeot 508. Jest to model, który łamie wszelkie stereotypy o francuskich samochodach – dobrze wykonany, idealnie spasowany i bardzo dobrze wyposażony. Model 508 wyszedł w 2011 roku i nadal wygląda świeżo, a jego bryła i kształt nadal budzą zainteresowanie. Peugeot 508 to auto dość popularne, dlatego na rynku znajduję się dużo części eksploatacyjnych – zarówno oryginalnych i zamienników. Należy mieć na uwadze, że przy zakupie auta trzeba będzie zakupić filtry, oleje czy chociażby nowe opony. Przeskakiwanie po witrynach internetowych w poszukiwaniu części często buduje poczucie chaosu i zniechęcenia. Dobrze zatem szukać na portalach, które zawierają całą w sobie ogólnie pojętą motoryzacją – czyli samochody oraz wszelkiego rodzaju części i akcesoria. Często bywa tak, że w przypadku części wszystko czego potrzeba można kupić u jednego sprzedającego.

Model 508 to limuzyna, który cechuje się wysoką kulturą pracy i jakością materiałów. Nawet przedstawiane w ogłoszeniach przebiegi rzędu 200 tys. kilometrów nie powinny odstraszać, zwłaszcza, jeżeli chodzi o modele z silnikiem diesla. Rzadko zdarzają się również ślady eksploatacji wewnątrz auta – materiały są wytrzymałe i odporne na ścieranie. Jedyne na co należy pod tym kątem zwrócić uwagę to jakość progów, zwłaszcza za przednimi kolami – odpryski z kamieni odsłaniają blachę, na której lubi pojawiać się korozja. Należy zatem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tej strefy warstwą bitumiczną lub zwykłym lakierem bezbarwnym w sprayu. Oferty modelu 508 są zróżnicowane cenowo oraz pod względem roczników, które zaczynają się od roku 2011 aż do 2021 – każdy znajdzie coś dla siebie.