Samochód marzeń – samochód wypożyczony

Może nie zabrzmi to jak powinno po przeczytaniu tytułu tego artykułu, ale dla wielu samochodem marzeń będzie z pewnością auto elektryczne z carsharingu. Bo czy można wyobrazić sobie coś  lepszego niż mieć samochód a jednocześnie go nie mieć? Mieć auto ,ale nie martwić się o jego tankowanie,ubezpieczenie, mycie, serwisowanie, parkowanie i w dodatku mieć świadomość o stuprocentowej zgodności z zasadami ekologii?

Samochód marzeń – samochód elektryczny

To dopiero jest samochód marzeń! Siedząc w domu, wchodzę na stronę którejś z firm, po zalogowaniu rezerwuję wybrane auto. Przecież za każdym razem może być inne. Czyli mam dostęp do każdej marki i każdego koloru. Dobieram je z punktu widzenia przeznaczenia dla konkretnego dnia. Jeżeli po zakupy, wybieram mały i zwrotny, jeżeli służbowo w dalszą trasę, wybieram duży, szybki i wygodny.

Jeżeli na wycieczkę z rodziną auto musi być bezpieczne,z wysokim podwoziem i napędem na cztery koła. Rezerwuję wybrany przez siebie samochód, docieram do miejsca, gdzie parkuje, a właściwie gdzie się ładuje. Bo wszystkie są elektryczne i stoją sobie w różnych częściach miasta, podłączone do fotowoltaicznych ładowarek, skąd zabieram auto przeze mnie wcześniej zarezerwowane. Po każdym dniu, podjeżdżam do ładowarki, podłączam autko i idę sobie do domu. Przecież tak właśnie powinien wyglądać samochód marzeń. Ile czasu można zaoszczędzić i drobnych zmartwień, logistycznych zagadek.

nnn1Rozumiem, że gdyby trzeba było wypożyczać auto codziennie, aby mieć czym dojechać do pracy, byłby to kłopot. Ale okazjonalnie, nawet raz, dwa razy w tygodniu byłoby to absolutnie do zaakceptowania. Chyba właśnie tak powinna wyglądać motoryzacja przyszłości i samochody marzeń. Przecież jaka część naszego codziennego życia związana jest z opieką nad autem. Wybór miejsca zaparkowania pod pracą, pod domem, pod sklepem, codzienne poszukiwanie wolnych miejsc. Konieczność pamiętania o opłatach za stałą możliwość parkowania w mieście, przeglądy auta, koszty ubezpieczenia. Wiadomo, że koszt wypożyczenia samochodu na początku z pewnością nie może być mały, ale z czasem się zmieni i taki właśnie będzie mój samochód marzeń.

elektryczny samochod