Jedna z najmniejszych limuzyn z spod znaku gwiazdy będzie wyposażona od tej pory w bardziej ekonomiczne jednostki napędowe jak do tej pory, bowiem będziemy mieli teraz do dyspozycji również modele C180 i C200 CGI BlueEfficiency. Sposobem na znacznie mniejszy pobór paliwa jest właśnie bezpośredni wtrysk paliwa, system start-stop dla silnika, a także 6-biegową, manualną skrzynie biegów.

Jeszcze w tym roku mogliśmy kupić samochody Mercedesa klasy C z bezpośrednim wtryskiem paliwa wyłącznie w połączeniu z automatycznymi skrzyniami biegów. Teraz jednak mamy do dyspozycji skrzynię manualną, a także system start-stop. Inżynierowie Mercedesa twierdzą, że to połączenie powoduje, że zużycie paliwa jest o 10% mniejsze.  Wiele osób nie wie jednak jak działa system start stop. W Mercedesach system ten gasi silnik przy prędkości poniżej 8 km na godzinę w czasie hamowania na biegu jałowym, a także uruchamia się ponownie, kiedy kierowca pojazdu wciśnie pedał sprzęgła.

Słabsza wersja, C180 CGI BlueEfficiency będzie posiadał silnik o pojemności 1,8 litra o mocy 156 koni mechanicznych.

Producent podał maksymalny moment obrotowy, 250 Nm, jednak nie podał zakresu obrotów, przy którym jest on osiągany. Wiadomo jednak, że wersja C180 CGI BlueEfficiency osiąga pierwszą setkę w około 9 sekund, a wcześniejszy model robił to o pół sekundy dłużej. Jego zapotrzebowanie na paliwo to średnio 6,7 litra benzyny na każde przejechane sto kilometrów. Mocniejsza wersja C180 CGI BlueEfficiency posiada silnik o pojemności 1,8 litra i mocy 184 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy tego pojazdu to 270 Nm.

Przyspieszenie do setki to około 8,2 sekundy, a średnie zużycie paliwa to 6,8 litra na sto kilometrów.

W ofercie znajdziemy również znacznie mocniejszą, a jednocześnie bardzo ekonomicznym. Silnik o pojemności 2,1 litra to turbodiesiel o mocy 170 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 400 Nm. Pierwszą setkę osiągniemy w czasie 8,4 sekundy, średnie zużycie paliwa to 4,4 litra na 100 kilometrów.

W gamie modeli klasy C znajdziemy również wersję C250 CDI 4Matic BlueEfficiency, który charakteryzuje się napędem na wszystkie koła, a także silnikiem o pojemności 2,5 litra i mocy 204 koni mechanicznych. W modelu tym znajdziemy wyjątkowo efektywny, 7-biegowy automat.