Jak powszechnie wiadomo Bugatti Veyron to jedno z najdroższych obecnie samochodów świata. Cena jaką musimy za niego zapłacić to ponad 1,7 miliona dolarów. To jednak niewiele w porównaniu do ceny jego miniatury,  bo jego model wykonany przez dwóch znanych jubilerów kosztuje prawie dwa razy tyle.

Dla wielu osób jednak dwa miliony dolarów to niewiele w porównaniu z Veyronem, który jest naprawdę wspaniałym samochodem. Niektórzy nawet czują wyrzuty sumienia, że zapłacili za niego tak niewiele.  Dwóch jubilerów, Robert Gulpen i Stuart Hughes, którzy są na całym świecie doskonale znani z projektowania niezwykle drogich i luksusowych gadżetów wymyślili sposób, by te osoby mogły wydać znacznie więcej.

W ciągu dwóch miesięcy stworzyli razem z 24-karatoweego złota, platyny oraz diamentów niesamowitą miniaturę Bugatti

Jest to dokładny model w skali 1:18. Jest to też jeden z najdroższych tego typu gadżetów. Jego wymiary to 24,8 cm długości, 11,1 cm szerokości oraz 6,4 cm wysokości. Złoty Veyron  waży ponad siedem kilogramów. Jak wiadomo miniatura Veyrona wykonana została naprawdę precyzyjnie, informacje prasowe na temat tego gadżetu wskazują nawet, że miniatura Bugatti posiada nawet sprawny układ kierowniczy.

W planach jest stworzenie zaledwie trzech tego typu miniatur złotego Bugatti. Każdy egzemplarz będzie kosztował ponad 2,9 miliona dolarów. Nadal nie wiadomo czy ten gadżet znajdzie nabywców, jednak na świecie jest wystarczająco dużo bogatych osób, by mogły one nabyć ten gadżet i nie poczuć ubytku w kieszeni lub na koncie bankowym.

1 KOMENTARZ