Rutynowy przegląd auta może wykazać, że pewne części samochodu wymagają wymiany. Nie zawsze muszą to być oleje czy filtry. Czasami konieczna staje się wymiana amortyzatora czy pasku rozrządu. Wówczas pojawia się dylemat – wybrać części oryginalne czy zamienniki?

Czy zamienniki zawsze muszą być gorsze od oryginałów?

Zamienniki nie muszą być gorsze od oryginałów. Sklep motoryzacyjny w Tomaszowie Mazowieckim to miejsce, gdzie kierowcy i mechanicy znajdą oryginalne części do swoich samochodów, ale także zamienniki. W przypadku tych ostatnich warto zwrócić uwagę na oznaczenie produktów.

Jest ono informacją dla kupujących o jakości danej części. Na rynku znajdziesz zamienniki, które nie odstają od oryginałów. Oznacza to, że możesz skutecznie wyeliminować usterkę i oszczędzić na konkretnych podzespołach. Odwiedź sklep z częściami samochodowymi Tomaszów Mazowiecki, gdzie znajdziesz potrzebne części.

Porada od zaufanego mechanika

Kierowcy często sięgają po wysokiej jakości zamienniki, ponieważ są one tańsze od oryginalnych części. Istnieją jednak okoliczności, kiedy znacznie lepiej wstawić podzespoły od producenta danej marki samochodów. Jeśli nowe lub kilkuletnie auto miało usterkę, to zainstalowanie firmowej części pozwoli przedłużyć fabryczną wartość auta.

Oryginały warto wybrać także, gdy już jakieś inne elementy zostały wymienione na nowe. Dopasowane części od producenta pozwalają zminimalizować ryzyko usterek w obszarze wymiany. Zastanawiasz się, jakie części wybrać? Warsztat samochodowy Tomaszów Mazowiecki to miejsce, gdzie znajdziesz specjalistyczne wsparcie również w wyborze części.

Oznaczenie części samochodowych

Nie jest nowością, że na rynku dostępne są części zamienne do samochodów. Wśród nich znajdują się oryginalne podzespoły i takie, które nie należą do wyposażenia zastosowanego przez producenta. W przypadku tych drugich można natknąć się na zamienniki, które dorównują jakością oryginałom i pozostałe. Wpływa to na cenę podzespołów, a także ich żywotność. Warto zaznaczyć, że mają one specjalne oznaczenia, które ułatwiają ich identyfikację.

Sklep motoryzacyjny Tomaszów Mazowiecki – oznaczenia części samochodowych:

  • części oryginalne OE (Orginal Equipment) – to części, które producent wykorzystał do zbudowania samochodu;
  • części oryginalne OEM (Oryginal Equipment Manufacturer) – części oryginalne, które oznaczone są logiem producenta części, a nie producenta auta;
  • zamienniki porównywalnej jakości OEQ – czasami oznaczane są literą „P” to zamienniki, których producent potwierdza, że mają one tę samą jakość, co podzespoły stosowane do montażu w danych pojazdach;
  • pozostałe zamienniki AM – czasami oznaczane są literą „Z” i są to części mniej uznanych w branży producentów. Części nie mają certyfikatów OEQ i nie przeszły wszystkich testów jakości, ale niższa jakość wykonania to niższa cena.

Sklep z częściami samochodowymi Tomaszów Mazowiecki to miejsce, w którym znajdziesz podzespoły dopasowane do Twojego auta.

Jakie zamienniki wybrać? Mechanik samochodowy radzi

Samochód powinien być sprawny, aby móc się nim bezpiecznie przemieszczać. Jeżeli pojawi się usterka, która wymaga wymiany konkretnej części, stajesz przed wyborem rodzaju zamiennika. W takiej sytuacji możesz postawić na oryginalne części, ich odpowiedniki o zbliżonej jakości i te niższej klasy. Wybór będzie miał wpływ na żywotność podzespołów i koszty związane z naprawą. Jeśli nadal zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze, to mechanik samochodowy pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Odwiedź warsztat samochodowy Tomaszów Mazowiecki i przy pomocy specjalistów, wybierz optymalne rozwiązanie dla Twojego samochodu.

Poprzedni artykułJakie ubezpieczenie wybrać poza OC?
Następny artykułCzy każdy skup aut przyjmuje pojazdy uszkodzone?