W ostatnich latach możemy zauważyć, że wyraźnie wzrosła świadomość posiadaczy czterech kółek w zakresie dbałości o stan ich pojazdów. Kosmetyki detailingowe to już dzisiaj nie tylko obco brzmiące wyrażenie, na którym znają się wyłącznie specjaliści – część z nas posiada je w swoim garażu i regularnie stosuje. Dzięki temu samochody nie tylko piękniej się prezentują, ale przede wszystkim żywotność ich części jest po prostu dłuższa. Jednym z najczęściej stosowanych kosmetyków jest wosk do samochodu. W naszym artykule podpowiadamy, jaki jego rodzaj wybrać.

Wosk na mokro

Wosk do samochodu sprawia, że pojazd pięknie się prezentuje – jego głównym zadaniem jest jednak zabezpieczenie auta przed wpływem czynników zewnętrznych. Regularne stosowanie sprawia, że auto jest odporniejsze na zabrudzenia oraz czynniki atmosferyczne, przede wszystkim intensywne opady czy słońce. Po co jeszcze go stosować i który wosk samochodowy wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, jeśli planujesz zaopatrzyć się w kosmetyki detailingowe.

Wosk do samochodu – po co go stosować?

Warto zdawać sobie sprawę, że dostępne w sklepie Chemotion kosmetyki detailingowe nie mają na celu wyłącznie zadbać o wygląd twojego auta. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie mu warstwy ochronnej.

płyn do mycia szyb samochodowych

Co im zawdzięczamy? Tego rodzaju preparaty skutecznie chronią przed czynnikami atmosferycznymi: śniegiem, deszczem, intensywnym słońcem czy mrozem. Wosk do samochodu pozwala ukryć niechciane mikrozarysowania czy hologramy (specyficzne plamy, które powstają głównie w wyniku nieprawidłowej techniki mycia). Co więcej, regularnie stosowany poprawia wygląd lakieru: intensywność jego koloru i połysk. Bardzo istotne jest także to, że auto jest łatwiejsze do utrzymania w czystości w przyszłości.

Jaki wosk do samochodu wybrać?

Aby wosk samochodowy działał poprawnie, na powierzchni auta musi wytworzyć się warstwa ochronna. Jeśli zależy ci na wyborze preparatu, który realnie się sprawdzi, musisz go odpowiednio dobrać – w tym celu najlepiej jest zasięgnąć porady doświadczonego sprzedawcy ze specjalistycznego sklepu Chemotion. Zauważ, że jego oferta jest naprawdę bardzo rozbudowana, więc wybór optymalnego rozwiązania dla siebie może nie być najłatwiejszy. Jakie są podstawowe rodzaje tego typu kosmetyków detailingowych?

Wosk do samochodu – rodzaje

Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest twardy wosk do samochodu, który może zapewnić prawdziwą głębię koloru lakieru i podnieść jego odporność na uszkodzenia. Do jego aplikacji potrzbna jest gąbeczka, a następnie niezbędne jest polerowanie z użyciem miękkiej mikrofibry o wysokiej gramaturze. Woskowanie nie trwa zbyt długo (maksymalnie godzinę, jeśli nie stosujesz silniejszych środków hybrydowych) i jest dość przyjemnym, relaksującym zajęciem.

Wosk na mokro

Nierzadkim wyborem użytkowników jest także wosk na mokro. Jego przewagą jest z pewnością bardzo łatwa aplikacja – przebiega szybko i nie sprawia żadnych trudności. Można wykonać ją tuż po myciu auta, także jeśli pozostaje jeszcze mokre. Dzięki swojej płynnej formule, tego rodzaju wosk samochodowy może dotrzeć do najmniejszych zakamarków karoserii, co ma ogromne znaczenie dla ostatecznego efektu.

Czernidło do opon

Wosk samochodowy (zarówno twardy, jak i w płynie) może występować jako:

  • naturalny wosk samochodowy, którego skład opiera się na wosku pszczelim lub oleju z liści palmowca – stosuje się go przede wszystkim dla zachowania nienagannego wyglądu auta, jednak nie oferuje on zbyt dużej trwałości,
  • syntetyczny wosk samochodowy, w którego składzie pojawiają się polimery – stosuje się go celem skutecznego zabezpieczenia lakieru przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, cechuje go długotrwałe działanie,
  • hybrydowy wosk samochodowy, który łączy składniki pochodzenia naturalnego i syntetyczne w taki sposób, by oferować maksymalnie wysoką jakość.

Kosmetyki detailingowe

Poprzedni artykułMonitoring zużycia paliwa – czyli jak zmniejszyć koszty floty
Następny artykułZawieszenia gwintowane MTS Technik