Czy obecnie warto nadal stosować opony sezonowe i co pół roku wymieniać je w serwisie samochodowym? Czy alternatywa dla opon sezonowych w postaci opon całorocznych ma przyszłość? W poniższym artykule postaramy się wam przedstawić kilka argumentów przedstawiających dlaczego warto jest zdecydować się na opony wielosezonowe.

Uniwersalne opony całoroczne

Uniwersalne opony całoroczne zyskują w Polsce na coraz większej popularności. Ze względu na coraz większe ceny opon i usług związanych z obsługą samochodów, coraz większa liczba kierowców decyduje się na zakup opon wielosezonowych. Ich ceny są zbliżone do opon zimowych i letnich, natomiast nie wymagają okresowych wymian. Dzięki temu każdy kierowca jest w stanie zaoszczędzić od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych na jednej wymianie opon. Oczywiście pieniądze to nie wszystko.

Dzięki oponom wielosezonowym masz możliwość zaoszczędzenia również czasu. Przecież dzięki takiemu rozwiązaniu nie odwiedzasz zbyt często serwisu samochodowego.

Jakie więc opony całoroczne są obecnie najpopularniejsze?

Opony całoroczne są szczególnie popularne wśród samochodów kompaktowych, które głównie można spotkać w polskich miastach. Tego typu samochody stosują mniejsze rozmiary opon na przykład opony wielosezonowe 15. Jest to przykład typowego rozmiaru opon, które są obecnie jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Opony wielosezonowe 15 nie są stosunkowo drogie i gwarantują naprawdę bardzo dobre parametry – szczególnie w przypadku kierowców którzy głównie poruszają się w terenie miejskim. Doskonałe opony całoroczne znajdziesz w sklepie internetowym Opomarket.pl, który posiada szeroką ofertę związaną z oponami samochodowymi.Ale czy większe rozmiary opon całorocznych również się opłacają i poradzą sobie zimą? Z pewnością tak. Przykładem są opony wielosezonowe 17, które doskonale prezentują się na całkiem dużych 17 calowych felgach.

Opony całoroczne 17 posiadają szereg zaawansowanych technologii wspierających kierowcę w trudnych warunkach drogowych. Dzięki temu użytkując ich, możesz czuć się pewnie zarówno latem jak i zimą. Ich bieżnik jest pokryty licznymi nacięciami, które bardzo dobrze sprawdzają się zimą, kiedy to drogi są pokryte delikatnie śniegiem, a na głównych ulicach miast zalega błoto pośniegowe. Przekonały się o tym już tysiące kierowców, dzielących się swoją opinią na licznych forach. Szeroką ofertę na opony wielosezonowe 17 znajdziesz pod linkiem: https://opomarket.pl/k309,17-cali.html . Oczywiście, nie należy zapominać o najpopularniejszym segmencie kierowców użytkujących opony całoroczne 16 cali

Jest to dynamicznie rozwijająca się kategoria opon, w której znajdziesz szeroki wybór opon wielosezonowych, począwszy od opon klasy premium, a kończąc na tanich oponach klasy budżetowej. Opony wielosezonowe 16 cali są dostępne w zasadzie w ofercie każdego producenta opon. Dlatego też, jeżeli szukasz opon wielosezonowych 16 to nie zwlekaj. Kup opony całoroczne 16 w sklepie Opomarket.pl i ciesz się niezależnością od aktualnie panujących warunków pogodowych już dziś.

Pamiętajmy, że ze względu na agresywną i uniwersalna rzeźbę bieżnika, opony całoroczne mogą wyróżniać się większym poziomem hałasu w stosunku do opon letnich. Kierowca może to odczuwać zwłaszcza latem, kiedy asfalt jest suchy i kiedy jest przyzwyczajony do płynnej i cichej jazdy na oponach letnich.

Czy zakup opon całorocznych to zawsze dobra decyzja?

W końcu spora liczba kierowców podąża po prostu za aktualnie panującym trendem i wychodzi z założenia, że jeśli znajomy jest z nich zadowolony, to ja również będę. Otóż, tego typu opony są doskonałym wyborem dla kogoś kto mieszka w aglomeracji miejskiej, gdzie drogi są regularnie odśnieżane.

Jeśli natomiast mieszkasz w miejscu, gdzie opady śniegu są zazwyczaj spore np. w terenie górskim, a drogi nie są regularnie odśnieżane, to opony całoroczne mogą okazać się złym wyborem. Niestety wtedy zdecydowanie lepiej jest postawić na opony letnie i zimowe, które to w prawdzie należy sezonowo wymieniać, natomiast oferują one lepsze osiągi w dedykowanych warunkach – latem lub zimą.

Oczywiście, dotyczy to również osób, które w prawdzie mieszkają w mieście ale np. planują wyjeżdżać na narty. Wtedy również polecamy wybór opon sezonowych, które zapewnią lepsze osiągi w konkretnych warunkach drogowych.

Poprzedni artykułSkup aut używanych Wejherowo
Następny artykułSprzedaż auta z korzyścią. Jak się za to zabrać?