Dlaczego powinieneś okleić progi w swoim samochodzie?

Na początek kilka słów o tym czym jest usługa oklejania progów w samochodzie. Jest to forma ochrony lakieru przed uszkodzeniem. Do tej pory najczęściej oklejane były szyby i karoseria. Obecnie coraz więcej osób przekonuje się do oklejania rownież tego elementu swojego auta.

Próg, który znajduje się tuż pod drzwiami jest szczególnie wystawiony na działanie zewnętrznych czynników, takich jak piach, woda czy kamienie. Może się wydawać, że potencjalne zniszczenie tej części ma znaczenie tylko wizualne. Prawdą jest, że nie ma to wpływu na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. Natomiast długie zaniedbanie może prowadzić do powstawania rdzy, a stąd już krótka droga do jej przeniesienia na pozostałe części auta.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty można odpowiedzieć, w kilku punktach, na pytanie które zadaliśmy na początku. Dlaczego więc powinieneś okleić progi w swoim aucie? 

  • ochrona przed czynnikami pogodowymi
  • odporność na czynnik ludzki (wiele osób stawia stopę w tym miejscu wsiadając do auta)
  • walory estetyczne, gładka folia naklejona w tym (bądź co bądź bardzo widocznym) miejscu przywraca naszemu auto wrażenie „nowości”. Wygląda elegancko.
  • oklejanie progów w samochodzie można potraktować też jako inwestycję, przez następne 5 lat po jej nałożeniu nie musisz się martwić o odnawianie powłoki lakierniczej. W dłuższej perspektywie jest to spora oszczędność.

Podsumowując: jest to zabieg opłacalny, który oprócz względów praktycznych nada Twojemu autu również walorów estetycznych.

Poprzedni artykułPatent na zmianę wyglądu auta – oklejanie carbonem
Następny artykułZmiana koloru auta – guma syntetyczna