Zakup kamerki samochodowej — czy to dobry pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa w podróży?

Po drogach w Polsce każdego dnia przemieszczają się miliony pojazdów. Zarówno po drogach lokalnych, powiatowych, wojewódzkich, jak i krajowych czy ekspresowych. Tak duża liczba uczestników ruchu drogowego znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia kolizji. W jaki sposób udowodnić, że stłuczka lub wypadek nie zaszła z naszej winy? Pomoże kamera samochodowa! 

TOP 5 „za”, by kupić kamerę samochodową

Atutów tego rozwiązania nie brakuje. Na pewno trzeba jednak zwrócić uwagę na takie rozwiązania, jak:

  1. dodatkowe zabezpieczenie dla kierowcy, gdyby doszło do wypadku,
  2. tryb rejestrowania trasy (na podstawie lokalizacji GPS),
  3. wyświetlanie danych o prędkości,
  4. kompatybilność z wybranymi asystentami głosowymi, np. Amazon Alexa,
  5. możliwość szybkiego zapisywania danych w chmurze lub ich eksportowania drogą bezprzewodową na komputer, lub telefon.

Jeśli ktoś włamie się do Twojego samochodu, to kamera może pomóc Ci w identyfikacji tej osoby. Docenimy ją też, gdy na parkingu pod sklepem ktoś np. uderzy w nasz zaparkowany pojazd.

Sprawdź Samochody dostępne od ręki

W jakim formacie zapisywane są dane z kamery samochodowej i jak je odtworzyć?

Dane z kamery samochodowej zapisywane są w takich formatach, jak:

  •  .AVI,
  • .MPEG/MPG,
  • .H264
  • .JPG (jako format graficzny).

To uniwersalne rozwiązania, które są wspierane zarówno przez smartfony, komputery PC, jak i MacBooki. Formaty te można łatwo odtworzyć za pomocą dowolnego odtwarzacza, takiego jak VLC, Windows Media Player czy QuickTime. Możesz również użyć dowolnego programu, takiego jak Sony Vegas, Adobe Premiere lub Final Cut, aby edytować wideo. W każdym przypadku możesz później wyeksportować wideo i zapisać je na swoim dysku.

Czy kamera samochodowa jest bezpieczna?

Tak, zdecydowanie. Inwestycja w niezawodne urządzenie jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Konieczne jest wybranie kamery, która jednocześnie stawia na jakość, bezpieczeństwo kusi przystępną ceną. Wszystkie te cechy spełniają kamery samochodowe Nextbase. To ceniona firma, która działa także w Polsce.

Najlepsze są urządzenia ze wbudowanym GPS-em. Dlaczego ważne jest, aby kupić kamerę samochodową z takim modułem? Ponieważ dzięki temu zyskujemy pewność, że wśród zapisanych danych będzie nie tylko obraz i dźwięk z kabiny pojazdu, ale i nasza lokalizacja oraz prędkość. To bardzo ważne dane — zwłaszcza gdyby doszło do wypadku.

Niezwykle istotne jest, aby kamera samochodowa posiadała tryb nocny, dzięki czemu będzie można z niej korzystać o każdej porze, przez całą dobę. Bez względu na to, czy będziemy poruszać się po nieoświetlonych trasach na odludziu, czy przez wielkie miasta.

Jeśli nie masz gniazda na kartę pamięci, nie będziesz w stanie szybko wyeksportować nagrań wideo. W takiej sytuacji upewnij się, że twoja idealna kamera samochodowa wspiera bezprzewodowy przesył danych. W niektórych pojazdach kluczowe jest, aby urządzenie rejestrujące miało wbudowany choćby niewielki akumulator, który przyda nam się, gdy będzie trzeba na przykład włączyć urządzenie w domu, by przejrzeć zgromadzone tam pliki. Docenimy też długi kabel, który znacznie ułatwi montaż w podsufitce.

Poprzedni artykułJakie rodzaje skrzyń biegów produkuje marka Fiat?
Następny artykułNaprawa szyby samochodowej – rozwiązanie dostępne w coraz większej liczbie miast