Tuning zewnętrzny samochodu to często wybierany sposób na wyróżnienie się na ulicy. W przeciwieństwie do tuningu mechanicznego jest on stosunkowo łatwo odwracalny, nawet we własnym zakresie, oraz nie niesie ryzyka uszkodzenia silnika, czy też drastycznego wzrostu spalania paliwa.

Co można wymienić w samochodzie?
Ponieważ pytanie to dotyczy tuningu zewnętrznego, nasze pole do popisu jest naprawę spore. Na dobrą sprawę wymienić można w zasadzie wszystko co widać na pierwszy rzut oka, a więc:

  • Maskę
  • Zderzaki
  • Progi
  • Klapę bagażnika

Często są to elementy występujące fabrycznie w danym modelu, pochodzące jednak z innej, droższej wersji. Taki tuning jest więc bardzo łatwy, gdyż części te mają fabrycznie pasujące mocowania i zaczepy. Unikamy więc konieczności kłopotliwego dopasowywania źle zaprojektowanych zamienników. Tuning zewnętrzny samochodu to także nieco bardziej ekstremalne upiększenia, jak chociażby spojlery, czy dodatkowe wloty na masce. Uważajmy jednak, aby nie przesadzić – granica pomiędzy dobrym smakiem, a tak zwanym „wiejskim tuningiem” jest naprawdę cienka!

Czy warto?
Tuning zewnętrzny samochodu to stosunkowo tani, ale dający wiele frajdy sposób na danie drugiego życia naszemu pojazdowi. Nie jest on niebezpieczny dla silnika, a przy tym daje poczucie dużej zmiany. Więc tak – warto!

Poprzedni artykułAuto reklama – świetny sposób na wzrost zainteresowania
Następny artykułNowoczesny wygląd dzięki oklejaniu felg