Jeśli chodzi o mieszkania, nawet wieloletni wynajem nikogo nie dziwi. Mało kto jest  wstanie zapłacić za nieruchomość gotówką, a zaciąganie kredytów jest ryzykowne. Co ciekawe, wątpliwość ta zdaje się nie istnieć w przypadku samochodów i dla większości kupno wydaje się oczywiste.  Co jednak, gdyby okazało się, że wynajem pojazdu może się…opłacać?

Zalety wynajmowania samochodu

Tani wynajem długoterminowy ma wiele zalet. Szczególnie korzystny będzie on dla osób, które wyprowadzają się na kilka miesięcy, np. wyjeżdżając do pracy na kontrakt, szczególnie w odległe miejsca, gdzie transport własnego pojazdu będzie niemożliwy. Kupno samochodu wyłącznie na kilka miesięcy jest kompletnie bezsensowne, biorąc pod uwagę szybko spadającą wartość pojazdów i stres związany z późniejszą sprzedażą. Tani wynajem długoterminowy wybawi nas od podobnych problemów i prawdopodobnie wcale nie wyjdzie wiele drożej.

Podobnie ma się sprawa w przypadku wyjazdów wakacyjnych: często odchodzi się od standardu dwóch tygodni nad morzem, a destynacje stają się coraz bardziej egzotyczne. Również w tym przypadku uratuje nas tani wynajem długoterminowy. Polecany jest on także dla osób niezdecydowanych, które lubią zmieniać samochód co kilka miesięcy: w przypadku dzierżawy, możemy zmieniać pojazd tak często jak nam się podoba – nawet co kilka miesięcy!