Okleina carbon stosowana jest do ochrony lakieru samochodowego. Wykazuje ona dużą odporność na czynniki atmosferyczne. Nie odbarwia się ona pod wpływem światła i jest odporna na deszcz oraz śnieg. Nie reaguje ona również na sól drogową. Dodatkowo, jest ona również odporna na zarysowania czy też ścieranie. Co ważne, wspomniany wyżej produkt nie uszkadza się pod wpływem działania detergentów oraz chemii.

Okleina carbon stosowana na lakier i kokpit

Termoplastyczna okleina carbon może dopasować się do każdego modelu pojazdu. Stosowana jest ona zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Można nią okleić cały samochód wraz z poszczególnymi elementami znajdującymi się w środku, na przykład kokpitem. Zarówno nakładanie folii jak i jej ściąganie nie powoduje szkody dla pojazdu. Okleina carbon zapewnia ładny design dla każdego pojazdu, podobna jest ona w wyglądzie do włókna węglowego.

Okleina carbon dla zasłonięcia zarysowań i otarć

Zdecydowanie dzięki tej okleinie można zasłonić wszelkie wybrakowane miejsca znajdujące się na lakierze, na przykład rysy bądź lekkie otarcia. W ramach podsumowania warto pamiętać, iż okleina carbon stosowana jest w pojazdach dla:

  • ochrony niektórych elementów, na przykład kokpitu,
  • ochrony lakieru,
  • zachowania ładnego designu,
  • zakrycia niedoskonałości, na przykład zarysowań,
  • uzyskania ładnego efektu 3D.
Poprzedni artykułNowoczesny wygląd dzięki oklejaniu felg
Następny artykułProjekt oklejenia samochodu