Każdy profesjonalny warsztat samochodowy powinien oferować swoim klientom jak najlepszą jakość usług, a do tego w miarę krótki czas naprawy. Aby tak było, na jego wyposażeniu powinien znaleźć się nowoczesny sprzęt, który znacznie ułatwi pracę z uszkodzonymi pojazdami, sprawiając, że będzie ona przebiegała sprawniej i szybciej. W tym celu nie wystarczy jedynie zgromadzenie ręcznych narzędzi, dużym ułatwieniem będą bowiem te o zasilaniu elektrycznym czy akumulatorowym. Dowiedz się, jakie elektronarzędzia są niezbędne w każdym profesjonalnym warsztacie.

Klucze udarowe akumulatorowe

Najważniejszym narzędziem, którego nie może zabraknąć w żadnym warsztacie są klucze udarowe akumulatorowe. Są to urządzenia przeznaczone do odkręcania i zakręcania śrub za pomocą udaru. Zjawisko to polega na częstych, regularnych uderzeniach w przekładnię obracającej się głowicy. Z tego powodu klucze tego typu radzą sobie nawet z najbardziej zapieczonymi czy trudnymi do wkręcenia śrubami przy minimalnym wysiłku pracownika warsztatu. Zaletą kluczy udarowych akumulatorowych jest fakt, że mogą pracować w każdych warunkach bez konieczności dostępu do źródła prądu, a ponadto są wygodne w użytkowaniu. Z ich pomocą bez problemu i wysiłku ze strony użytkownika można odkręcić zapieczone śruby kół. Trudno wyobrazić sobie bez nich sprawną wymianę opon czy też zdejmowanie kół w celu dokonania naprawy.

Wkrętarki akumulatorowe

Wkrętarka to niezwykle przydatne urządzenie, które eliminuje konieczność używania śrubokrętu. Dzięki niej można bardzo szybko wkręcić i wykręcić śruby z różnego rodzaju materiałów bez względu na ich twardość. Są zatem niezwykle potrzebne w warsztatach samochodowych, gdzie wkręcanie i wykręcanie jest jedną z podstawowych czynności. Najlepiej sprawdzają się tam wkrętarki akumulatorowe ze względu na brak obecności kabla, łatwość manewrowania, a także możliwość użycia nawet w trudno dostępnych miejscach. Do tego posiadają one wbudowaną latarkę, dzięki czemu zapewniają dobrą widoczność, co jest szczególnie przydatne np. przy pracy przy podwoziu.

Zakrętarki udarowe

Kolejnym elektronarzędziem, które jest niezwykle przydatne w warsztatach samochodowych jest zakrętarka udarowa. Służy ona do zakręcania i odkręcania nakrętek i śrub w materiałach różnego rodzaju, a zasada jej działania opiera się na zastosowaniu mechanizmu udarowego. Narzędzie to szczególnie przydaje się przy montowaniu kół samochodowych. Dobre zakrętarki charakteryzują się wysoką liczbą udarów na minutę. Do tego warto także zwrócić uwagę na wymiary urządzenia. W warsztacie najlepiej sprawdzą się zakrętarki kompaktowe z wyprofilowaną rękojeścią i możliwością regulowania prędkości obrotowej. Dzięki temu ich pracę można bowiem dostosować do rodzaju wykonywanych zadań.

Przecinarki do metalu

Podczas naprawy pojazdów niekiedy zdarza się, że trzeba przeciąć metal. Można to oczywiście zrobić za pomocą narzędzi ręcznych, ale jest to nie tylko niewygodne, ale i czasochłonne. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie mocnych i wydajnych przecinarek elektrycznych.

Tarczowe przecinarki do metalu gwarantują szybkie i precyzyjne cięcie różnego rodzaju materiałów wykonanych z metalu – wyjaśnia przedstawiciel sklepu Mistama z elektronarzędziamiSą idealne do cięcia aluminium, stali nierdzewnej czy też profili i rur stalowych. Urządzenia tego typu od sprawdzonych producentów wyposażone są w liczne zabezpieczenia, dzięki czemu praca z nimi jest komfortowa, a przede wszystkim bezpieczna.

Nie ulega więc wątpliwości, że zastosowanie elektrycznych przecinarek do metalu znacznie usprawni pracę w profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Myjki ciśnieniowe

Niezbędnym sprzętem, którego nie może zabraknąć w żadnym warsztacie są także myjki ciśnieniowe. Niekiedy do naprawy uszkodzonej karoserii czy też podwozia konieczne jest dokładne umycie samochodu. W tym celu stosuje się niezawodne myjki ciśnieniowe o dużej skuteczności działania. Myjki wysokociśnieniowe to urządzenia wytwarzające silny strumień wody, który doskonale radzi sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń. Za pomocą profesjonalnej myjki ciśnieniowej można wykonać sporo prac porządkowych w warsztacie, a także dokładnie umyć samochód. Wszystko to odbywa się przy dużej oszczędności wody, niewielkim zużyciu energii i bez dodatku chemicznego środka czystości. Bardzo silny i skoncentrowany strumień wody umożliwia usunięcie silnych zanieczyszczeń i zabrudzeń również w miejscach trudno dostępnych, takich jak podwozia czy nadkola.

Aby praca w warsztacie samochodowym była komfortowa, warto wyposażyć go w profesjonalne elektronarzędzia. Dzięki temu wszelkie naprawy będą przebiegały szybciej i sprawniej, a klienci będą krócej czekać na swój samochód.

Poprzedni artykułSystem e-TOLL a samochody ciężarowe – informacje dla kierowców
Następny artykułPrawo jazdy Kraków – jak wybrać dobrą szkołę jazdy?