Jakie warunki trzeba spełnić by móc wypożyczyć samochód?

Nie ma w tym celu jakichś specjalnych wymogów. Wystarczy mieć ukończone 21 lat i być w posiadaniu czynnego prawa jazdy. Prócz tych dwóch podstawowych warunków należy posiadać również dowód osobisty, paszport oraz kartę kredytową bądź debetową.

Ile kosztuje wypożyczenie auta?

Wpływ na cenę wypożyczenia samochodu ma kilku czynników. Jego rodzaj, wielkość, ewentualne dodatkowe wyposażenie oraz czas i okres wypożyczenia. Należy liczyć się z tym, że każdorazowo pobierana jest kaucja za wypożyczenie w wysokości od 400 zł. i do tego właśnie, w większości przypadków, posłuży nam karta kredytowa.

Niektóre wypożyczalnie umożliwiają już wniesienie tej opłaty w gotówce. Wypożyczenie przykładowo samochodu 5 osobowego z manualną skrzynią biegów kosztuje ok. 90-100 zł. za dobę. Wersja kombi jest droższa o jakieś 50-80 zł. Jeśli zdecydujemy się na automat to zapłacimy w granicach 150-230 zł. za dobę. Większe samochody, 7 – 9 osobowe to koszt od 230 do 300 zł. Wypożyczenie 3 osobowego samochodu dostawczego z budą lub plandeką oscyluje w granicach od 160 do 350 zł., a wysokość kaucji w tym przypadku jest trochę wyższa i wynosi od 600 do 900 zł.

Praktycznie wszystkie wypożyczane samochody wyposażone są w klimatyzację, centralny zamek, wspomaganie kierownicy i poduszki powietrzne. Cena wypożyczenia zawiera ubezpieczenie OC, AC, NNW, CDW od skutków kolizji oraz TP od kradzieży. Co zaś tyczy się paliwa to wypożyczając auto z pełnym bakiem, to z taką samą ilością paliwa musimy go zwrócić, natomiast uzupełnianie paliwa na trasie leży wyłącznie po stronie wypożyczającego.