Zastanawiasz się nad tym, aby zamontować instalację LPG w swoim samochodzie? Coraz więcej ludzi jest zainteresowanych tym rozwiązaniem, szczególnie za sprawą ciągle idących w górę cen benzyny. Ponadto auta na gaz emitują mniej toksycznych dla środowiska substancji niż tradycyjne pojazdy. Jednak zanim podejmiesz decyzję o montażu, warto, abyś lepiej zapoznał się z tym tematem. Czytaj dalej, a wszystko Ci wyjaśnimy!
1. Czy każdy samochód może być przerobiony na Auto Gaz?
Masz wątpliwości co do tego, czy instalacja LPG może być zamontowana w każdym pojeździe? Niepotrzebnie. Obecnie, za sprawą innowacyjnych rozwiązań technologicznych, praktycznie w każdym modelu samochodu bez problemu można ją zainstalować. Nie oznacza to jednak, że zawsze będzie to opłacalne. Dlaczego? Niektóre z pojazdów potrzebują na tyle skomplikowanej aparatury, że dostosowanie ich może nie być ekonomiczne. Dlatego, zanim zdecydujesz się na Auto Gaz w swoim pojeździe, upewnij się, że będzie to dla Ciebie korzystne rozwiązanie. Dużo więcej na ten temat znajdziesz na https://gazeo.pl.
2. Co musisz wiedzieć o przeglądzie auta na gaz?
Jako posiadacz auta na gaz, musisz być świadomy tego, że będziesz musiał wykonywać jego przegląd co roku. Ten fakt może dziwić, ponieważ jest to niezależne od tego, czy masz kilkuletnie auto, czy kupiłeś nowy model, prosto z salonu. To zdecydowanie różni się od postępowania przy pojazdach na benzynę. Ponadto, jeżeli dużo eksploatujesz swój samochód, instalacja LPG powinna być sprawdzana nawet co 15-20 tysięcy kilometrów. Wybierając się na przegląd, powinieneś również się upewnić, czy miejsce, do którego się kierujesz, może przeprowadzić badania techniczne auta na gaz. Uważasz, że to niespotykane? Wprost przeciwnie — nie wszystkie stacje kontroli pojazdów mają takie uprawnienia. Musisz także zdawać sobie sprawę z tego, że sam przegląd może być blisko dwa razy droższy ze względu na instalację.
3. Instalacja gazowa w samochodzie a OC
Bardzo istotnym faktem, który musisz wziąć pod uwagę podczas kalkulowania, czy instalacja gazowa w samochodzie jest opłacalna, jest to, że może ona wpłynąć na wysokość OC. Tego typu zmiany obowiązkowo musisz zgłosić swojemu ubezpieczycielowi. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mogą wtedy podnieść stawkę. Przyczyna takiego stanu rzeczy nie jest jasna, jednak można przypuszczać, że chodzi o to, że auta na gaz przeciętnie są bardziej eksploatowane, a przez to bardziej narażone na wypadki.
4. Instalacja LPG – znajdź profesjonalistów
Instalacja gazowa w samochodzie to sprzęt, który powinien być montowany przez specjalistów w swoim fachu. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego miejsca do wykonania takiej usługi? Nie patrz na ceny, a na opinie klientów. Wadliwe zainstalowanie może sprawić, że całościowe koszty będą zdecydowanie większe, już nie wspominając o tym, że ryzykujesz swoim bezpieczeństwem. Zweryfikuj oceny warsztatów w Twojej okolicy i zdecyduj się na ten, który cieszy się renomą.